Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Zúčtování s ARTkeramikou

Zúčtování s ARTkeramikou

No nic vážného. Dostalo se ke mně pár informací a dotazů. No a proto, že ARTkeramika je stále asi jediným webem, kde se řeší keramika, keramici a tak vše okolo hlíny, tak bych se pokusil nějak ty dotazy zodpovědět.

Je sice škoda, že se ony dotazy neobjevují včas na webu, neb to by se na ně dalo odpovědět mnohem aktuálněji. Navíc na přímou otázku přímá odpověď. A tak pořád dokola je lepší než si domýšlet a jádro věci postavit na hlavu. Pak vznikají zbytečná nedorozumění a vytváří se špatná energie.

Psal jsem tu o zamýšleném vzniku OPS jistého jména. Šlo o návrh a jistý pokus a snažení určité, otevřené skupiny lidí, co by měli zájem pro keramiku jako řemeslo, obecně něco udělat. A to nad rámec svých osobních priorit.

Místo konkrétních návrhů a řešení se po věci více šlape. A to ne otevřeně, ale skrytě. Takže se nespokojenost doslýcháme zprostředkovaně.

A nejen co se týče tohoto projektu. Dokonce lidem vadí, že na webu píšu o materiálech. Jako reklama. Tak bych tu rád zmínil, že daný kus porcelánu, který jsem tu na stránkách vychválil, byl velikosti sýru na svačinu. Ten jsem si vzal na jedné demo akci, stejně jako desítky dalších. Jen jsem nezištně na rozdíl od ostatních, ostatní veřejnost informoval o své zkušenosti. A to bez nároku na jakýkoliv honorář.

Stejně tak pece a další věci na akcích co jsem spolupořádal, jsem financoval ze zdrojů svých osobních, stejně jak mí kolegové. Opravdu jsme nezneužili, ba ani nevyčerpali žádný grant či dotaci. Pokud teda nepovažujeme za dotaci ochuzení svých rodin o dovolené na pořízení potřebných propriet.

Nepíšu tyto řádky nijak podrážděně, neb jsem počkal, až mne návaly znechucení přejdou.

Takže opravdu abych naprosto zprůhlednil věci kolem webu, tak prohlašuji, že jak na černoraku, pálení lotosové pece, výrobu kvevri, výpal plynovek jsem nepobral žádnou dotaci, ani jiné finanční zdroje.

Jediné co by někoho mohlo trápit je, že někteří dodavatelé mi poskytli na materiály slevy. Ale to je běžná praxe při nákupu většího objemu zboží a necítil jsem potřebu se za to někomu zodpovídat.

A nakonec k financování samotného webu. Bylo mi několikrát veřejností keramickou pomoženo.

Jednou se jednalo o přenesení ohně do nového roku. A za vybranou částku, která maličko překročila 10000kč se opravily škody po hackerském omezení.

Podruhé se vybrala částka pár korun přes požadovaných 30000 a o něco víc také stál přesun webu ze serveru pavoučka na server evropské databanky. Nyní je web na serveru Propeople a co s ním bude dál se uvidí.

Pro někoho kdo má pocit, že na tom mnoho profituji bych doporučil, ať si nechá podobný projekt postavit a zkusí ho alespoň jeden rok udržovat pouze na své osobní náklady.

Přeji hodně štěstí.

Já začal po roce 2000 a od 2004 už běžel web jako ARTkeramika.cz

No a posledním příkořím co bylo webu vytčeno, nebo jsem zaznamenal jsou reklamy, tedy spíše články zaměřené na konkrétní produkt dekorační razidla Rélyéf. Osobně jsem se do tohoto projektu pustil s chutí. Nevidím totiž nic špatného na propagaci a popisu nástrojů a technik. A pak kde jinde by se mělo psát o nástrojích na keramiku, než na webu pro keramiky? A pokud se podílím na výrobě těchto nástrojů a na předávání zkušeností práce s nimi, tak si myslím, že tím nikomu neubližujeme. A také k jejich užívání nikoho nenutíme. Jen se radujeme, že naši především malí a začínající keramici mají radost z výsledků své práce. A to je veškerý honorář a příjem, co tyto články prozatím generují.

Tím bych ukončil své zúčtování a nechávám věci osudu.

A doufám, že těm, kterým nedalo bohatství ARTkeramiky spát, už budou mít alespoň v tomto směru klid.

http://www.artkeramika.cz/relyef-dekoracni-nastroje

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

MO.nika z Matildy
02. 04. 2018 12:22:44

..hele.. i kdyby jsi na tomhle webu vydělával sebe víc... (jakože víme, že bohužel nee.. )..tak si vydělávej ... je to tvoje dílo .. vymyslel jsi ho, založil, staráš se o něj ... zlý řeči nikomu ještě nepomohly ... já ti za tvoji práci převelice děkuji ... a víš, že když řekneš a bude to v mých silách, pomůžu .... MO.

Tomáš Kolář
22. 03. 2018 15:29:01

Ahoj, nepatřím asi k úplně aktivním čtenářům a podporovatelům tohoto webu, ale párkrát jsem se zapojil do nějaké diskuse. Upřímně - nechápu o co vlastně jde...:-( Snad když cokoliv dělám, je moje svobodné rozhodnutí a právo si s financemi nakládat po svém - samozřejmě v rámci pravidel státní legislativy. Můžu si dát na web co chci za reklamy, jaké chci články a jmenovat, či nejmenovat toho či onoho výrobce čehokoliv. Pokud se dohodla nějaká skupina a SPOLEČNĚ to provozují od začátku - potom ať platí předem daná pravidla. Ale tady jsem vždy měl dojem, že hlavní aktivista je Tomáš. Ale chápu, že může mít někdo snahu to dělat jinak, asi více "neutrálně". Z celé té věci pak na mne dýchl problém nás keramiků v ČR již desítky let - rozhádanost, podezíravost a spousta jiných maloměšťáckých vlastností. To zabránilo obnovení cechu, založení společné obchodní asociace pro EU atd. Je mi to líto. Stejně to málo, co ještě umíme nebudeme mít za chvíli komu předat. Naše řemeslo chřadne kvůli naší sobeckosti a malosti. Aspoň tak to vidím já. Takže závěrem? Ať se daří Tomášovi i ostatním! Je to náročné časově a vyčerpává nejen finančně. Přeji hodně sil a moudrosti a nadhledu.

Petr Toms
22. 03. 2018 20:37:14

Absolutní souhlas.

Viktor Goliáš
22. 03. 2018 22:05:59

Tome, taková masívní podpora, to je už co říct..!
Je fakt, že keramiků je u nás plno (co se nechávají vidět na trzích) a jen malá část má chuť se sdružovat. Mezi solitéry se jistě najde i pár zapšklých. Se nenech znechutit. Kašlem na ně...
Výdělečný web asi nebude, nebo jen epizodicky. To co vzniklo kolem Tvého webu je silné, invenčně, technologicky, myšlenkově. I ve společné práci je velká síla, když se skupina sejde. Kdo nezažil pak nepochopí. Skupina je velká, jádro tvrdé, myšlenka silná, tradice dlouhá, výsledky hvězdné, co chceš víc :-)
Však se uvidíme zanedlouho na akci "70 misek"!
Se těším že si opět zaexperimentujeme, věc posuneme dále. I jinak to jistě bude pěkné :-)

macek@artkeramika.cz
23. 03. 2018 10:13:00

Díky DÍKY, Díky..věřím že keramika tak snadno nezanikne. Dokonce věřím, že se ani síly nebudou až tak moc tříštit, dokonce bych si dovolil věřit, že podstatná část keramického šumu by mohla být na keramických , profesních webech více, než na sociálních sítích. Teda myslím pouze to podstatné k řemeslu. A snad se do toho zapojí i nějaké mladší persony, teda ne, že bychom s Jirkou Svačinou byli nějak staří :-) a nebo že by nás bylo málo do mariáše, ale přece jen vítr je taky někdy potřeba...Každopádně nový ker web - projekt ukáže sílu novějšího přístupu...

Iva Kočíková
24. 03. 2018 12:32:14

Lépe bych to neřekla. Děkuji Tomášovi za náročnou práci, má můj obdiv.

Helena Habartová
22. 03. 2018 09:00:55

Dobrý den, Tomáši, připojuji se k podpoře tohoto Webu.Chodím si sem pro inspirace a je pro mě určitým napojením na širší keramický svět. Vážím si vaší práce a určitě by byla škoda nechat se otrávit od daných kritiků.

Šárka Zíková
22. 03. 2018 07:49:47

Tomáši,
vždy jsem obdivovala tento web se spoustou informací. Pokud má někdo problém, tak to je především jeho problém a jeho postoj k vidění světa..
Děkuji za spousty času a energie kterou věnuješ webu a dalšímu dění kolem našeho řemesla.

Amália Holíková
22. 03. 2018 07:14:18

Tomáš, tento web mám rada! Navyše má jeden obrovský bonus. Cítiť z neho predovšetkým človečinu. Nie hlavne obchodníka, ktorý chce predať a zarobiť (ani v tom nevidím nič zlé) a hlavne vôbec nie toho, kto to chce robiť za každú cenu. Nemyslím si, že sa máš komu prečo ospravedlňovať a obhajovať svoju prácu. Rob ďalej tak, ako to cítiš, robíš to dobre. Nepoznám problematiku kritikov zo zákulisia, ale bez uvedenia konkrétnych materiálov a techník sa nezaobídeme. Prečo aj? Zas treba byť korektný? Kašli na to, rob tak, ako doteraz. Dobre.

macek@artkeramika.cz
22. 03. 2018 07:27:00

Díky. Já tento článek napsal proto, že se uvažovalo o jistém přechodu na jinou platformu. Přesněji, že by se spojil s dalšími lidmi a chtěl jsem uklidit stůl, aby se nepřenášely zbytečné nejasnosti na další.Ale vyřešilo se to nakonec jinak. Vzniká nová skupina, pod novou doménou, která má vizi posunout věci kolem keramiky v čr zas o kousek dál. TAkže já si budu dál prodávat razítka, kruhy a pece, nebo sem tam i nějaký střep pod touto doménou a projektu Keramikum.cz budu pomáhat a držet palce. Já huba nevymáchaná... už jsem to proflák :-)

… všechny příspěvky
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod