Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Zdvihací keramická RAKU pec

Dost často se ke mně dostávají dotazy co je nejlepší. A ještě častěji jestli to či ono lze tak či onak udělat.

Odpověď není vždy snadná. Většinou totiž není konkrétní a obsahuje obrovskou škálu neznámých. Velmi často se dotazující o keramiku teprve začíná zajímat a slepuje dohromady spoustu neslepitelných věcí. Pravda, lze najít cesty mimo tradiční a zavedené postupy, ale to je vždy dílem hledání a náhody.

Na webu jsem zveřejnil nejen popisy, ale i fota mnohých receptů, postupů a vybavení. Avšak vždy se jednalo o danou zkušenost, která je vždy ovlivněna mnohými místními faktory. Jsou věci snáze měnitelné, ale i druhé, ke kterým je potřeba se prokousat a doladit je pro svou vlastní potřebu.

Zjednodušeně lze seskupit například složitost výpalů dle media. Elektřina, plyn až dřevo. Ale nejen medium, ale i konstrukce a použité materiály velmi ovlivňují výsledek.

Doporučuji si prvně nastudovat dostupné materiály (a že jich tu je), pak se poohlédnout po nějaké té osobní zkušenosti a až nakonec pořizovat. V konečném důsledku opravdu ušetříte.

Také bude už snazší vybrat konkrétní a to nejvhodnější vybavení přímo Vám na míru.

Někdy totiž rozdíl pár korun může dramaticky ovlivnit pohodu při používání právě té Vaší technologie.
V dnešní době je na trhu spousta renomovaných dodavatelů a dovozců vybavení. Nemálo je i těch „garážových“ a „levných“. Ano, vždy se dá něco najít a vyvíjet. Tady je potřeba zvážit jestli se práce a hledání a zkoušení do ceny nepočítá? Nebo zdali mají zkušenosti cenu?
Osobně spolupracuji s několika těmi renomovanými. Patří mezi ně světové špičky z oboru jako SHIMPO či Nabertherm, evropští pecaři jako Kittec a Rohde a další.
Dosti často se stává, že pro zákazníka připravujeme stroj, především pec, jak se říká „na míru“

V nabídce e-shopu je převážně jen to základní. Ovšem spousta komodit se chystá a dolaďuje. Jindy se dodávají pouze komponenty. Mnozí už se totiž přesvědčili o kvalitě námi dodávaných komponentů. Především vynikající pecní vyzdívky s dokonalou izolační schopností. Ověřené hořáky, či čidla a čtečky. Z jednoho pohledu jsou to drobnosti. Avšak kdo má za sebou pár výpalů, dost dobře dokáže daný rozdíl ocenit.

Samozřejmě nepopírám, že nejdůležitější je samotný um a znalosti. Jenže ty se koupit nedají.

Pominu -li kvalitní kurzy, kterých jsme tu též pár inzerovali. Je důležitá nejen znalost samotného vybavení, ale i celkového tvůrčího procesu.

No a jak jsme tu jednou probírali co na tom našem trhu chybí, tak nechybí. Chybí spíše poptávka a chuť se odvážit do pořízení kvalitního vybavení. Chuť dělat kvalitní a ne prioritně pouze levný artikl. Chuť se učit nové techniky. Nebát se nových technologií. Ony až tak nové nejsou. Ve světě jsou už mnohokráte ověřeny.

Onou zmiňovanou věcí je profesionální pec na RAKU keramiku. Systém zvedací zvonové pece. Všichni výrobci jich už pár udělali, bohužel na český trh se nenabízí, neb není poptávka. Ovšem díky evropské legislativě Vám je můžeme dodat. Splňují veškeré náležitosti pro EU.

Jednu takovou ukázku jsme zařadili do nabídky.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=1096&node=3

Můžete tak investovat do kreativní a bezpečné zábavy. Toto řešení je nejen nejbezpečnější co se obsluhy týká, ale i nejvariabilnější.

Samozřejmě, pokud máme na mysli RAKU výpal. Budu rád za veškeré připomínky.
http://www.artkeramika.cz/clanek-1103-dira-v-trhu-aneb-co-nas-keramicky-trh-postrada.html
http://www.artkeramika.cz/clanek-1097-reakce-na-pomer-ceny-a-vykonu-aneb-nalezeni-jehly-v-keramicke-dilne.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod