Zbytky, splašky, silikáty a recyklace keramických materiálů!!!

V keramické dílně je vždy problém s prostorem. Hlavně v ateliérových, soukromých - privátních dílničkách. Kromě odkládacích prostor na zboží, místa na stroje a nástroje na kterých zrovna nepracujeme až po materiál.

No a ten materiál, co nám odpadne, to je už skoro k zešílení. Ovšem pokud se v této činnosti udělá systém, může se změnit na efektivní výhodu.

Pokud totiž budeme tento materiál (odpad) systematicky uchovávat, uklízet a zpracovávat, nejen že ušetříme za nákup nových surovin, ale můžeme získat i originální, vlastní alternativní suroviny, pro naši novou, nejen experimentální, tvorbu.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=134&node=5

Stačí si pořídit pár kýblů a slívat a slívat s...., nebo odkalovačku. Pomocí pár komor a sedimentace nezaneseme odpady v dílně, ale navíc uchováme spoustu hodnotných surovin, které můžeme následně opět zpracovat.

Stačí hmotu nechat zavadnout, prohníst, lépe prošnekovat a vypatlat a zas dokola. Jinou možností je uložený sediment obohatit a vytvořit tak materiál se specifickými požadavky. Míchat se dá buďto v kašoidním stavu, nebo pak těstovitém, za pomoci šnekového lisu.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=142&node=5

Po našnekování je lepší hmotu nechat tak den dva zavadnout. No čím déle, tím lépe. Nejlépe na pár let zakopat s mršinama do země a zakrápět, ale to už je jiné století, ba úplně jiný svět. Ovšem jiný svět je i na druhé straně časoprostoru a v takovém se nacházejí zařízení, které vám vytvoří materiál z čeho jen si vzpomenete. Na jedné straně do něj nasypete suroviny a na druhé vám vypadne hotová hrnčířská hmota.

Přímo na kruh

, jen začít dělat.

A to už je na nás.

Ten zázrak novodobý je od Shimpa:

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=499&node=5


Pokud jste se inspirovali, tak potřebné propriety na výrobu keramiky za nejlepší ceny, pořídíte v našem

e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?node=5

Navíc tak nákupem podpoříte i existenci a rozvoj tohoto webu.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod