Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Zájem o keramické řemeslo z MKCR

To že o mně říkají, že jsem podnikatel, považuji jen za neznalost a nepochopení problematiky.
To , že po mně chtějí rúzné nesmysly, od všemožných potvrzení, až po korunku ještě tohoto roku, viz
clay,
Povinnost vydávat účtenky nad 50 Kč by mohla skončit už v srpnu. Vloženo: 21. července 2005 15:45, Autor: Aleš Jurčička
Podle on-line magazínu Novinky.cz by platnost tohoto podnikatele zaměstnávajícího a jinak nic neřešícího zákona mohla skončit na návrh našich tolik proklínaných senátorů již 16. srpna na mimořádné schůzi. Je už místním bontonem, že tento návrh bude spojen s jiným zcela nesouvisejícím zákonem. Ale v tomto případě, kdy z něj mají mít prospěch všichni to jistě každý odpustí.
Podle tohoto zákona musí, každý živnostník i podnikatel vystavit paragon i v případě, kdy zákazník vůbec o něj nestojí a velmi podstatným způsobem zdržuje všechny, jak podnikatele, tak zákazníky. Každý si jistě vyzkoušel, jaké to je prodávat když se vám k pultu nažene horda lidí. Obsluhovat, usmívat se, počítat, peníze brát i vracet nazpět a zároveň hlídat, aby si někdo neodnesl víc než si zaplatil.
Kde sociální demokracie s rudým bratrem ztratila hlavu, když nejen předložila, ale i schválila tento zákon nikdo neví a raději se ani nechce spekulovat. Teď se zdá, že z hlavy našeho předsedy vlády občas vypadne i cosi rozumného. Je zvláštní, že se mu rozsvítilo až po tom co si odpočinul o víkendu s naším bývalým becherovkovým premiérem a nejznámějším důchodcem na vysočině.
Komunistická strana je pověstná tím, že umí podnikatelům a živnostníkům zpestřit život, dokazovala to desítky let a zdá se, že se toho nechce zříct ani teď.
Ale nechme nářků snad se blýsklo na lepší časy. Kdyby tak chtěl někdo opravit všechny hlouposti v zákonech, počínaje vyhláškou o atestech.
jsem taky už nějak vstřebal.
Tak jsem trochu nakous další otázku a zkusil ?
Dobrý den omlouvám se za vyrušení, ale potřebuji pár informací.
1. Rád bych pana ministra a potažmo celé ministerstvo pozval, nebo alespoň informoval o Vánočních hrnčířských trzích, které se konají od +16.-18.12.2005 na Holešovickém výstavišti.
Hlavně proto, že drobní hrnčíři, výtvarníci atd. pod Vás spadají.... 2.Mohlo by nějak podpořit? nebo už podporuje vaše ministerstvo drobné výtvarníky ?
3.Třeba takové projekty jako je www.artkeramika.cz ?
4.nebo tato otázka patří na ministerstvo prumyslu ? nepovažuji sve kolegy za prumysl ?nebo na min. informatiky?či školství?
děkuji za odpověď, rad vše zveřejním na našem webu, tedy i pro me kolegy .
K tomuto kroku mne přivedlo několik diskusí s lidmi, kterým, aspoň si myslím, jde o keramiku a ne jen o sebe.
No a takováto je odpověď :

Vážený pane, K Vašemu dotazu ze dne 7. prosince sdělujeme
1) Ministerstvo kultury zásadně nepodporuje komerční akce, třebaže se týkají tradičních řemesel. Odbor regionální a národnostní +kultury nepodporuje ani drobné výtvarníky. V omezené míře může podpořit pouze řemeslníky, kteří zachovávají a rozvíjejí lidová řemesla
+dle stanovených kriterií. Každoročně ministr kultury uděluje vybraným řemeslníkům titul 'Nositel tradice lidových řemesel' - s tím
+souvisí i možnost podpory těchto Nositelů. Příjem projektů do konkurzu pro rok 2006 měl uzávěrku 21. listopadu 2005. Text konkurzu
+najdete na www.mkcr.cz pod heslem regionální a národnostní kultury - odkaz granty. Předpokládáme, že pro další roky se podmínky zásadně +měnit nebudou a konkurz na rok 2007 bude vypsán v průběhu října 2006. Více informací o Nositelích tradice lidových řemesel se dozvíte na +www.nulk.cz
2) Z www.artkeramika.cz nelze vyčíst podrobnosti o akcích.

podobné články:
Dotaz MKCR
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod