Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Workshop bonsaiové keramiky.

No přesně ani nevím, co si pod pojmem workshop představit. Pokud bych to měl povědět, jak mi zobák narostl, řekl bych něco o setkání a tvoření lidí, co mají příbuzné zájmy.

Tedy ve dnech 31.7.-1.8.2010 se událo toto setkání i pana Svačiny v Bonsai centru v Zastávce u Brna. http://www.bonsai.cz/index.php Sešlo se tam v komorní atmosféře pár lidí, co je zajímá keramika versus rostlina.

Akcí provázela Jája, která se ujala úkolu přiblížit hrnčířské dovednosti. Ostatní přidali do vínku nějakou tu zkušenost ze své tvorby. Druhý den se objevili keramici z Doupěte. http://www.kcdoupe.cz/cs/ Nepochybuju , že atmosféra byla i druhý den výtečná, bohužel jsem tam už nebyl.

Ovšem první den se kromě točení na třech vynikajících hrnčířských kruzích Shimpo RK 3E a zpracovávání hmoty na šnekovce opět od Shimpa probraly i všelijaké postřehy a zkušenosti se zařízeními i materiály.

Paralelně probíhal i výpal v keramické peci na dřevo, vytápěné pomocí Bourry boxu. Pokud vím, je to první pec v ČR, fungující na tomto principu.

Vše za odborného dohledu krásných pejsků Adyl su, kteří tu mají svou stanici a bydliště v jednom. Tento den samozřejmě i jeden Český fousek navíc :-) ....

Příjemné prostředí i atmosféra. A co mi přišlo nejlepší, že spojení tradic a jisté etiky, která je v bonsaiové branži jistým druhem samozřejmosti, se přenáší i do keramického řemesla. Není mnoho podobných odvětví, ale osobně jsem za ně velmi rád.

Keramika tvořená metodami vycházejícími z tradic starých kultur je sice mnohem pracnější a náročnější, jak na znalosti, vybavení, ale především čas. Ovšem výsledek má nepochybnou hodnotu. Ostatně o čem? O jakém designu by se dalo pravit, že se neokoukal ani za více než X 1000 let???

Těším se na další setkání u hlíny....

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod