Workshop, aneb keramická přiučení.

Myslím, že žijeme v zemi s trošku specifickými pravidly. Takže se dají ze světa opisovat mnohá fakta a ponaučení, ale implantovat je do našich podmínek bude ještě chvilku trvat. Zdali se tak někdy plně vůbec stane?

Každopádně se tak děje tu s větším a onde jinačím výsledkem. Pořádají se kurzy, workshopy a jiná podobná aktivita. Někdy za účelem pouhé zábavy a jindy i k ponaučení. Někdy bohužel jen pro peníze, ale tím bych se tu nezaobíral.

Nicméně bych tu rád přiblížil jednu z těch zajímavějších a troufám si říci i povedenějších akcí. Nejen, že se člověk přiučil něco o samotném keramickém řemesle, ale i o jiném řemesle, které právě s tvorbou keramiky souvisí. Tedy tou tvorbou, na kterou byla tato akce zaměřena. S řemeslem, které klade konkrétní technické nároky na zde vytvářenou keramiku.

Akce se odehrávala v plně vybavené keramické dílně. Z velké části z nabídky e-shopu: ARTkeramiky.

http://www.artkeramika.cz/eshop/

Navíc hlavní vyučující je nejen keramik, ale i bonsaista a zahradník. Tedy člověk, který ví své nejen o tvorbě keramiky, ale i o nárocích, jež jsou kladeny přímo rostlinami, tak aby byla zabezpečena jejich co nejlepší životní pohoda.

Ano kurz byl pořádán v keramické dílně bonsaiového zahradního centra Jirky Svačiny v Zastávce u Brna.

http://www.bonsai.cz/

Kurzu se účastnili členové bonsai a zahradnického klubu z brna.

http://bonsaiklubbrno.webnode.cz/akce/

Účastníci se orientačně seznámili s některými technikami i technologiemi, jak mohou vznikat vhodné keramické nádoby určeny pro pěstování různých druhů rostlin. Díky odbornosti a zkušenostem účastníků se dalo diskutovat o mnohém. Tedy i o detailech tvarů, proporcí a materiálech , designu, vkusu či nových trendech.

Myslím, že takové akce jsou přínosné. Jednak posouvají kvalitu výrobků předvádějících výrobců a z druhé strany si účastnící lépe uvědomí, jaký je rozdíl v kvalitách finálních výrobků. ®e ne každý keramik, může nabídnout kvalitní produkt. Nejen po stránce designu a technologie, ale i užití.

Je totiž znát, když se někde projeví specializace, která je dolaďována po spoustu let. Navíc byla akce doplněna vynikajícím kateringem.

Ovšem je zájem o takovéto akce?

Každopádně tuto akci bych s klidem doporučil. A pokud ne akci, tak návštěvu zahradního centra, kde se dá pořídit nejen zahradní a bonsaiová keramika, ale i nejedna rostlina či rada k ní.

Nejpoužívanější zařízení tohoto workshopu byly od firmy Shimpo. A to hrnčířský kruh a plátovačka, neboli Válcovací stolice SR 30. Pro zbytek potěchy stačilo několik druhů připravených hmot, pár vlastních nástrojů a udělátek, no a v neposlední řadě nadšení mnoha rukou.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=73&node=5

a

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=531&node=5

A práci na SR30 z tohoto počinu naleznete tu:

[https://plus.google.com/u/0/photos/111536335067242312375/albums/5993957023509320849/5993957021737443474?pid=5993957021737443474&oid=111536335067242312375]
Není nad osobní reference a hlavně zkušenost:http://www.artkeramika.cz/clanek-1272-reference-na-keramicke-vybaveni-nejen-z-artkeramiky.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod