Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

WA- KEI- SEI- DŽAKU (HARMONIE, ÚCTA, ČISTOTA, KLID)..To je RAKU

Zdravíme všechny!

Další ukázka výpalu keramiky RAKU se bude konat v sobotu 12.3. 2011 u nás v Netřebech 5. Akce je určena každému kdo chce prožít neopakovatelný zážitek, dotek ohně, země a vody v jednom krátkém okamžiku.

Můžete se přijít jen podívat nebo i nechat projít tímto výpalem svůj vlastní výrobek. Přivezte si svoje přežahnuté věci, nejlépe z hlíny určené pro Raku. Naglazujete si je a my vám je rádi vypálíme. Můžete si také vybrat z našich drobných výrobku a dokončit je. Cena je stanovena v obou případech podle typu a velikosti zboží. První výpal bude v 10:00 a budeme pokračovat celý den až do večera. Přijet můžete kdykoli v průběhu dne. Rádi vám odpovíme na všechny dotazy týkající se této akce

Těšíme se na vás

Plíhalovi Šafaříkovi Více informací najdete zde nebo stačí zavolat nebo napsat Michal Plíhal Netřeby 5 České Heřmanice 56601 Vysoké Mýto

Email:mlha@lit.cz www.keramikamlha.webnode.cz tel:603848977

Keramika RAKU má svou dlouholetou tradici.

WA- KEI- SEI- DŽAKU (HARMONIE, ÚCTA, ČISTOTA, KLID)..To je RAKU

V Japonsku v Kjótu se první RAKU čajová miska zrodila v rukou výrobce střešních tašek Čodžira (1576 - 1592). Jeho práci velmi ovlivnil velký mistr čajového obřadu SEN-NO-RIKJÚ, společně vytvořili technologii, která se řídí pravou filosofií čaje WA, KEI, SEI, DŽAKU (HARMONIE, ÚCTA, ČISTOTA, KLID).

Technologie keramiky RAKU je naprosto odlišná od běžně pálené keramiky. Používá se zvláštních porézních hlín s velkým množstvím jemného ostřiva. Osobitost každému výrobku vtiskne výpal a následný proces redukce - zboží se vytahuje přímo z ohnivé náruče pece při teplotě asi 1000°C a prudce se zchladí v redukčním prostředí z organického materiálu (piliny, rýže, obilí, listy....) Po ukončení redukce se polévá vodou.

Při tomto posledním kroku se odkrývá jedinečnost každého kusu, ale skutečné barvy se objeví až po důkladném vydrhnutí. Během celého procesu záleží na každém dotyku a pohybu v čase.

Tento postup se nedá nikdy zopakovat se stejným výsledkem. Konečný vzhled bývá mnohdy překvapením i pro autora samotného.

Je velkým potěšením držet v ruce misku, v které je ukryta energie ohně, čistota vody, neopakovatelnost okamžiku, dotek přírody samé.





Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod