Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Vývoj posílání keramiky. 1. díl.

Distribuce keramiky se stává stále častějším předmětem zájmu spousty keramiků.

Před pár lety se jevilo posílání hrnků poštou či přepravní službou, jako utopie. Stejně tak, že by se zákazníci kontaktovali skrze internet. Neřku -li, přes e-shop.

Jak už jsem se mnohokrát zmiňoval, elektronické technologie jdou kupředu a je na nás, jak jich využijeme. Osobně se touto problematikou a jejím testováním zabývám již drahnou chvíli.

Před pár lety jsem tak úspěšně přišel i o spousty zákazníků. Holt, vše má svou cenu.

Pokud posíláme přepravní službou, ale stejně tak i poštou, je potřeba zboží velmi kvalitně zabalit. Lepší je předpokládat, že se s balíkem bude zacházet hrubě a nelidsky. ®e se párkrát proletí vzduchem, semtam upadne a párkrát jej někdo nakopne. To není iluze, to je fakt.

Je jedno jestli jede balík do vedlejší vesnice, města na druhém konci republiky či Země. Taková sranda ovšem něco stojí!

Pokud prodáváme v galeriích, tak jsme se mnohokrát setkali s faktem, že rabat je běžně kolem 100%. To do jisté míry zohledňuje náklady. Proto pokud uvažujeme s internetovým obchodem, měli bychom počítat s rabatem, do kterého se vejdou všechny náklady spojené s touto problematikou.

Balení se odvíjí od několika faktorů. Velikosti a složitosti zboží. Dle toho se volí balící materiál. Toho existuje ohromná škála, ovšem ne každý, je na vše dobrý.

Zásadou je, aby se ani při prudkém pohybu nemohly předměty ani v nejmenším dotknout. Je třeba každý předmět balit zvlášť. Na obalovém materiálu se nevyplácí šetřit.

Například talíře či tácy stačí proložit několika vrstvami mirelonu či bublinky. Celý takový balík-sadu pak zabalit a nejlépe zafixovat lepící páskou. Jednotlivé balíky od sebe oddělit dalším materiálem. Vhodný je pevný karton. Zbylý prostor vyplnit dalším materiálem.

Při menším množství expedovaného zboží postačí běžné materiály. Extrudovaný polystyrén, polystyrenová drť, dřevitá či plastová drť, hobliny, vata, buničina či sláma. Každý takový materiál má své klady i zápory.

Největším problémem je, že se takový materiál sklepává, střásá a tak může dojít k nežádoucímu posunu. Rozhodně je lepší volit materiál, který má tvarovou paměť. Takový mirelon dokáže pružit a přitom je velmi lehký. Mirelon patří k těm kvalitnějším, ovšem dražším materiálům.Pokud jste se inspirovali, tak nás neváhejte kontaktovat. Potřebné propriety na výrobu keramiky za nejlepší ceny, pořídíte v našem

e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?node=5

Navíc tak nákupem podpoříte i existenci a rozvoj tohoto webu.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod