Vykládka pece 6-7.12.2014

V rámci plnění toho, co jsem komu nasliboval a že mi to nějaký čas zabralo, jsem byl v půli listopadu dokonale bez nálady a nadšení.
Tím spíš, že vydělané peníze se jen zachechtaly mezi dveřma a byly pryč.
Nicméně nálada se mi zlepšila v momentě, kdy jsem rozebíral podlahu pece a zjistil, že jsem měl ty pláty podsypané křemenem a tak to šlo nečekaně dobře.
Vida, říkám si, tak snad nejsem stoprocentní kretén, občas se mi i něco povede a tu pec jsme s tím Novákem postavili dobře.
Nicméně všechno chce růst a rozvíjet se a tak je třeba pícku alespoň udržovat a případně vylepšit.

V tomto našem konkrétním případě jsem nepatrně rozšířil vstup do komína, komín jsme o čtyři šáry nadstavěli, ani ne proto, že by jeho tah nestačil, ale proto, že poslední čtyři šáry nebyli svázány železem a chtělo to přespárovat.
Tak si říkám, když už tam lezem, tak mu něco přidáme.
Ve výsledku tato úprava měla vliv jen na lepší údržbu topenišť během výpalu, která jsem mimochodem navýšil o sedum centimetrů.
Prostě tuning.
Další úprava spočívala v provrtání stěny a vložení trubičky, abych mohl sledovat míru redukce.
To se neosvědčilo vůbec, ten plamínek tam prostě nelezl, asi to nebylo v tom správným místě.
Mluvím o tom hlavně proto, že při té práci na mě přeskočila taková pozitivní jiskra, jako by se mi ta pec za tu péči odměnila a zároveň jsem si uvědomil, že je to dobrá cesta a že je důležitý vylepšovat nejen pec ale i sebe a vlastní vnímání světa a vztahů a mám z toho dobrej pocit, protože o tom nejen přemýšlím, nejen mluvím, ale hlavně, to dělám.
Důkazem toho, že nekecám je náš společný výpal s Jirkou Langem a Patrikem Folířem.
Pitvat všechny důvody proč jsem tuhle akci navlíkl tady teď nebudu, stejně jsem se v podstatě jen řídil intuicí.
Každopádně jsme od středy do soboty večer glazovali a nakládali, do pondělí večer pálili. V tom mrznoucím dešti to byla vlastně docela lahůdka, nicméně jsem měl dojem že nám to z nálady nic neubralo.
Bylo to velice náročné, zároveň jsem si to obrovsky užil a řekl bych, že chlapi taky, byť Patrik nás ke své škodě musel opustit v podstatě na začátku výpalu a nahradil ho veselý Jiřího kamarád David z Olomouce.
Za jeho práci dík a Davidovi všechna čest, makal o sto šest :-) No a to bude tak asi všechno, přijďte se podívat na naši společnou vykládku, jestli to zboží bude takový, jako naše práce a spolupráce, pak to bude překrásný.
Zdraví vás P.J.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod