Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Vražda na Šmelcovně

Viděl jsem vraha jak dokonává své krvelačné počínání. Ta krvelačná šelma zardousila matku a následně i otce při obraně své rodiny. Jen nenarozené syroty zůstaly.
Tento hrozný zážitek zděluji, aby jste měli možnost, na rozdíl ode mne , takovéto trgédii předejít.
Před nedávnem jsem měl obrovskou radost, když v mém keramickém krmítku se usídlili, ptáčcci. Vystavěli si hnízdo a počali svůj následný rod rozšířiti. Krásná kropenatá vajíčka se nám vylíhla.
I Dag (CF) se se mnou na ně chodil dívat. Dokonce si na nás zvykli tak, že když jsme nepřekročili pomyslnou 4 metrovou hranici, klidně vajíčka zahřívali. Pěkně se opeřenečci střídali. Někdy odletěli na dýl a tak mi vrtalo hlavou, aby vajíčka neopustili a ony nevystydly a v pořádku se vylíhli malí opeřenečci.
Jenže se stalo, co se stát nemělo. Na pozemek, kde pobíhá ohař, si přilezla Kuna a tomto místě učinila dílo zkázy. Přišla v noci a chudáčky zardousila. Jak jsem přibíhal odnesla samičku, a ještě stihla zakousnout samečka. Jen nevylíhnuté siroty v domečku zůstaly.
Z této zkušenosti jsem pochopil, že ne vše je takové, jak se zprvu jeví. Krmítko funguje spousty let na stejném místě a bez problémů, ovšem i složitější přístup nezabrání šelmě aby zaútočila na spící kořist.

Odkazy jak by měly vypadat budky:

O umístění a stavbě dřevěné budky : http://www.vseumel.cz/view.php?cisloclanku=2005021801 Více o budkách: http://www.priroda.cz/clanky.php?detail=81 Budka pro poštolku - http://postolka.cobradesign.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod