Typy výměnných hlav

Hlava s horni rovnou plochou se použivá při stáčeni nizkých širokých modelů, popř. rozmnožovacich zařizeni (stáčeni zámků pro kapnu zařizeni na taliř, podšálek apod.). Předmět na hlavě kruhu vycentrujeme a přilepime hmotou. Tuto hlavu modelář někdy při drobnějšich pracich použivá jako pracovni stůl. V takovém připadě lze pracovni plochu zvětšit tim, že na hlavu kruhu položime sádrovou nebo kamennou litografickou desku. Výhoda tohoto uspořádáni spočivá v tom, že pracovnim stolem lze podle potřeby otáčet a navic je zaručena jeho vodorovnost.

Hlavu se sádrovým zámkem použiváme k točeni nizkých modelů (model vička apod.).

Hlava s vysokým hranatým kovovým trnem slouži k točeni vysokých modelů (vázy, konvice, apod.), hlava s nizkým kovovým trnem k točeni ostatnich výrobků (model šálku, hrnku, cukřenky apod.).
Trn hlavy by měl zasahovat asi do dvou třetin výšky modelu, jinak vzniká nebezpeči, že při neopatrném stáčeni se model z trnu uvolni, popř. odpadne, a je nutné nalit ho znova (obr. 77).
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod