Topfbrenner - hořák pro plynové pece na pálení keramiky do 1400°C

Když jsme tu probírali výhody pálení keramiky RAKU a specifika vybavení

http://www.artkeramika.cz/clanek-1463-raku-horak-pro-vasi-keramickou-vypalovaci-pec-do-1200-c.html

Tak jsme se zmiňovali především o ekonomice. Tedy o vlivu kvality vybavení na hospodárnost provozu v keramickém procesu.
Taková hospodárnost provozu se ještě mnohem více projeví při pálení kameniny či porcelánu. Tato odvětví keramické technologie je totiž mnohem náročnější na výkon. A ten se umí na hospodárnosti nepěkně projevit.

Všichni co pálí na vyšší teploty, tedy nad pomyslnou hranici tvrdých materiálů 1200°C, velmi dobře ví, jak je výpal na každý stupeň nahoru dražší. Mnohem dražší jsou i výdrže na těchto teplotách. Prostě kvalitní keramika je technologicky, ale i ekonomicky dosti náročná.

Nechci nijak znevažovat výtvarné a jiné hodnoty, ale mluvím tu čistě o technologii.

A tak jakožto internetoví zástupci výrobců keramického vybavení a stejně tak internetoví recenzenti tu nemůžeme nezmínit jeden kousek keramického itineráře, co by zajisté po hlubším seznámení se, uvítala nejedna keramická dílna.

Jedná se o keramický plynový hořák od firmy Rohde do teplot 1400°C.

• atmosferický střednětlaký Topfbrenner - hořák, 20 kW

• propan

• velmi citlivá regulace od 0 – 1,5 bar

• s piezo-zapalovačem

• kontrola plamene s bezpečnostním ventilem

K samotnému hořáku lze pořídit i veškeré vhodné příslušenství.
Lze tak vytunit keramický provoz k velké spokojenosti a vysoké užitné hodnotě.
Mnohé prvky lze užít i společně s dalším zařízením keramické dílny. Nebo i kombinovat s dalšími zařízeními, jako je raku pec, dřevopec a jiné.
Taková pec TG, či jiná drobná plynovka může velmi zpříjemnit prostředí v keramické dílně. Pokud nezapnete jen regulátor , jako u elektrické pece a obsah vás zajímá až po ukončení cyklu výpalu, tak máte možnost potěšit svůj sluch zvuky pece. Ten kdo měl byť jen elektrickou pec zapnutou při svém pobytu v dílně, ví o čem mluvím. Jedná se o takové hlubší zžití s procesem výroby keramiky. Blíží se to skoro k výpalu v dřevopeci, kde někteří dokáží pálit i podle sluchu. Pec si prostě umí říci, co potřebuje. Ovšem ten, kdo poslouchá, musí také vědět, jak toho peci dopřát. Jen taková symbióza je pak hodná radostné hrnčířské práce. Avšak i cesta k dosažení této mety stojí za pokus.

Krom sluchu se pec odvděčí za pozornost i pohledem. Změna barev odvislá od teploty výpalu je také jednou z důležitých znalostí na cestě keramika. I to v určité formě plynová keramická pec přináší.

Plynová keramická pec je krapet náročnější na obsluhu a osobní sžití. Ovšem ona námaha zajisté stojí za to. Co se týká ekonomiky, tak při použití profi vybavení, jaké nabízí právě firma Rohde, se dá dosáhnout velmi dobrých výsledků. Jak ekonomických, tak i výtverných.

Krom příjemného tepla v dílně se Vám investice vrací i v dlouhověkosti tohoto zařízení oproti výše zmíňované elektrice. Hlavně co se týká údržby a nákladů na provoz.

Námi nabízená plynová zařízení jsou certifikovaná a schválená pro provoz i ve studiových keramických dílnách. Tedy i školních, pokud jsou obsluhována tak jak mají, nehrozí nebezpečí. Avšak přináší hlubší pohled na proces výpalu.

Každopádně je ale vhodné, před pořízením takového vybavení získat nějakou tu zkušenost. Budto formou workshopu a nebo odbornějšího zaškolení. Ušetříte tím spoustu času a hlavně nervů.

http://www.artkeramika.cz/clanek-1429-pat-a-mat-okoukli-keramicke-pece-helmuta-rohdeho.html

Zboží můžete objednat v našem e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=1080&node=3
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod