Tak či tak? - v keramice

Tak se tak šineme do jedné moravské hornické obce a na největším prostranství je už naskládána pěkná řádka vozidel. Netuším, jestli je ono prostranství náměstím, neb neznám dobře ani geografii ni historii tohoto místa. Každopádně kostel tu není a ani hospoda přímo na dohled.

Avšak co spatřiti lze, je kovaná, dokořán rozevřená brána s cedulí otevřeno. Hned vedle ledabyle pohozena v prachu se válející cedule Hrnčírna ujistí i krapet váhajícího návštěvníka, že co si tu na ARTkeramice přečetl, pravdou jest. Opravdu se dnes u Jurníčků ve Zbýšově vybírá pec.

Přicházejí malí , velcí po dvou i po čtyřech nohou.

Myslím, že Jurňa to zorganizoval dobře a aji počasí se mu povedlo objednat.

Pavel se věnoval hostům co chtěli zjistit co takové vytočení nádoby obnáší. Takže všechny tři kruhy námi doporučované a dodávané značky Shimpo byly plné hrnčířského bláta. Nadšené pohledy převážně těch mladších účastníků dávaly znát notnou dávku spokojenosti.

Větší fajnšmekři byli po obdivování Darů pece vyhládlí a tak se jich ujala Sandra v letní dílně s občerstvením. Koláčky byly fajn. Čaj také. Toho si užívali odpočívající návštěvníci před výlohami galerie. Nebo si jej zapomínali mezi zbožím.

A« tím právě vyloženým a nebo z předchozích výpalů umístěným v budoucí galerii.
Víno jsem neochutnal, jako všichni co musí zase točit. Ne na kruhu, ale volantem. Ovšem alespoň jsem se účastnil chvilkové diskuse o řemesle a glazurách při již zmiňovaném, dobrém čaji.

Mimo jiné jsme opět probrali, že keramika je fajn řemeslo a že je se pořád co učit a zlepšovat.

Nádherný to proces.

No a jestli má takováto akce význam? Řekl bych, že rozhodně ano. A pro všechny. Nejlépe se přeci keramika pořizuje u zdroje. A úplně nejlépe při jejím zrodu. Největší výběr a navíc s příběhem. Řekl bych, že nesrovnatelně příjemnější, než kdejaký jarmark.

Po chvíli jsme zvedli kotvy a odebrali se za běžnými povinnostmi. Ale i ta malá chvilka odreagování a prohození slov s podobně „životně a profesně postiženými“udělala den o krapet příjemnějším. No popravdě jsme s Jirkou pak ještě chviličku o keramice diskutovali u jeho pece, takže z chviličky byl skoro půlden, ale pěknej. Navíc bonsai centrum je také místo, které nejen že stojí za zhlédnutí, ale i za keramické pozastavení. http://www.bonsai.cz/index.php

Nestálo by tedy se více orientovat na společnou propagaci řemesla na jednom místě?

Soustředit síly a spojit vynaložené prostředky a energii na jedno medium?

Není zbytečné se v takto malé zemi tříštit a omezovat tak svou dostupnost potenciálním zájemcům o naše umění? Strkat se o pozice ve vyhledávačích například s hokejovými kluby? Na heslo keramika???

Kdo chce přispět, je zajisté na ARTkeramice vítán. Ať profesionál či amatér.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod