Svátek čaje...Swieto herbaty

„Festival...Svátek čaje 2010“.

Druhý ročník tohoto multi-kulturního festivalu se uskuteční ve dnech 16. – 17. 7. 2010 v zámeckém areálu na česko-polské hranici v Těšíně a Českém Těšíně.

Tento areál byl zvolen pro svoji nezaměnitelnou atmosféru, kterou vytvářejí historicky významné objekty obklopené prostředím zámeckého parku a pro výbornou dopravní dostupnost.

Festival se bude konat také na Českotěšínském náměstí, v Domu dětí a mládeže a dalších místech v Českém Těšíně.

Pořadatelem festivalu je občanské sdružení Čajový institut o.s.. Hlavním cílem této akce je propagace kulturní různorodosti a vytvoření platformy pro setkání a výměnu zkušeností mezi lidmi z čajovnické branže; součástí festivalu je totiž také odborná konference věnovaná čaji.

Pro širokou veřejnost opět plánujeme minimálně 4 koncerty hudebních skupin a umělců. Důležitou součástí programu jsou přednášky. Do skupiny 6 přednášek se řadí tato tématika:

čaj, ticho, zdravá výživa, ale hlavně o cestování. Festival bude obohacen o filmové projekce s besídkou o Thajsku, Vietnamu a Tajvanu, a také o cestopisy z Nepálu, Tibetu a Japonska.

Účastníci budou mít jedinečnou možnost zúčastnit se přibližně 10 workshopů, kde patří mezi jiné támtatika tai-chi, origami, bojových umění, bubnování a mnoha jiných.

Kulturní nabídku doplňuje také výstava reportážních fotografií z cest po Jižní Americe, jejíž autorkou je polská fotografka a cestovatelka Anna Gondek.

Návštěvníci okusí mnoho druhů čajů z četných čajových velmocí. Čaj a jiné drobnosti si pak budou moci koupit ve stáncích a čajovnách přímo v prostorách zámeckého areálu.

Určitou zajímavostí je fakt, že na festivalu není podáván alkohol v žádné podobě - lze říci, že z tohoto hlediska se jedná o unikátní akci.

Festival „Svátek čaje“ je výjimečný především z toho důvodu, že je zcela neziskový.

Celý organizační štáb rezignoval na jakékoli honoráře a celý výtěžek, stejně jako loni, bude věnován na projekt, jenž zajišťuje zdravotní péči do oblasti Dolpo, ležící v Nepálu poblíž tibetských hranic. Informace o tomto projektu naleznete na stránkách http://www.potala.cz

Pro naše partnery připravujeme strukturovanou nabídku spolupráce, jejíž jednotlivé položky zahrnují reklamu v tištěných médiích, propagaci v místě konání festivalu - bannery,

http://czajnazamku.com


Festival je určen pro širokou laickou i odbornou veřejnost.

Prvního ročníku se zúčastnilo přes 30 čajoven a přibližně 500 běžných návštěvníků. Pevně věříme, že i druhý ročník bude neméně úspěšný. Očekáváme, že v letošním roce bude účast čajoven a návštěvníků o 1/3 větší, proto se festival bude konat nejen v areálu zámeckého parku, ale také na různých místech Těšína po obou stranách řeky Olše.

Statut partnera „Svátku čaje“ dává obchodním společnostem a firmám možnost prezentovat svou společnost veřejnosti a na samotném festivalu také přesně profilované skupině osob – účastníkům festivalu.

„Svátek čaje“ připravují zkušení organizátoři, umělci, vědci a specialisté z nevládních organizací, kteří jsou zárukou vysoké úrovně celého festivalu.

Letošní edice festivalu zaujala českou zpěvačku, houslistku a herečku Ivu Bittovou, která bezpochyby patří k nejuznávanějším osobnostem české alternativní hudební scény.

Ochotu vystoupit vyjádřilo také duo zpívajících violoncellistek Tara fuki.

Z druhé strany Olše svou účast nabídl Janek Kubek, mistr hry na perkusní hudební nástroje – Tabla, a také alternativní divadelní soubor Klinika lalek (Klinika loutek).

To a mnoho dalšího si však nebudeme moci dovolit bez Vaší finanční pomoci. Samozřejmě, pokud nemáte zájem nebo čas podílet se na kterékoliv z výše zmíněných aktivit, srdečně Vás zveme k účasti na festivalu jako řadové diváky. Děkujeme za podporu S přátelským pozdravem Mariola Kluzová Tel.: +420 725 637 010 svatekcaje.funds@gmail.com http://czajnazamku.com Pomožte Tibetu:


Pokud jste se inspirovali, tak nás neváhejte kontaktovat. Potřebné propriety na výrobu keramiky za nejlepší ceny, pořídíte v našem

e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?node=5

Navíc tak nákupem podpoříte i existenci a rozvoj tohoto webu.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod