Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Stolní válcovačka na keramickou hmotu CreaP

Balení a přeprava

Pro bezpečný transport je CreaP stolní válcovačka dodávána rozložená :

Závaží, rukojeť, výškové nastavení jsou demontované od jednotky s válcem. Zkontrolujte ihned po dodání všechny díly, jestli nedošlo k poškození při přepravě.

Příprava

Válcovačka, hlína a nástroje mohou vážit až 50 kg. Dalším faktorem je pohyb válcovačky a síly působící na stůl při práci. Proto budete potřebovat velice pevný pracovní stůl s laminátovou nebo jinou deskou s trvdým povrchem. Nohy stolu by měly být umístěné až v rozích desky stolu a dostatečně pevné pro celkovou stabilitu.
Abyste se vyhnuli případnému pádu válcovačky na zem, doporučujeme umístit stůl do rohu místnosti (levý obrázek). Pokud to není možné, měli by se upevnit dřevěné lišty (4x4 cm) po stranách stolu (pravý obrázek).
Připravte si díly válcovačky na stůl. Nasuňte závaží 3,8 kg/ks postupně na dva šrouby a poté všech 8 závaží přitáhněte pomocí dvou utahovacích plastových matic.
Pomocí imbus šroubů připevněte rukojeť (s výškovým stavěním) k jednotce s válcem.

Návod k použití

Pracovní postup

Hlínu k válcování vložte kvůli ochraně válcovačky a stolu mezi dvě pevné fólie (látkový ubrus je také možný).Na stupnici nastavte první krok válcování. Uvolněte plastovou matici (znázorněnou na levé straně obrázku) a znovu utáhněte ve zvolené pozici. Obvykle se začíná válcovat o 2mm nižší úroveň než je připravená hlína. Je možné válcovat hlínu o tloušťce 25mm - 1,5 mm. Při válcování uchopte konec tyčky madla (na obrázku zepředu konec s plastikovou zátkou). Nezvedejte tyčku madla během válcování, ale nechte ložisko výškového nastavení se odvalovat po stole. Budete potřebovat pouze energii k překonání odporu hlíny. Začínejte z válcováním od prostředku hlíny, pak se bude hlína rovnoměně rozvalovat po ploše a bude se snáze přesouvat do míst, kde je hlíny méně. Hlínu můžete také během válcování otáčet nebo obracet. Je zapotřebí trocha zkušeností a praxe, kterou však rychle získáte. Je zapotřebí v průběhu válcování udržovat fólii rovně nataženou bez záhybů. Odzkoušením zjistíte , kolik hlíny můžete válcovat na jedno nastavení, abyste dosáhli požadované tloušťky. Tip: Otáčením hlíny s fólií krok po kroku je možné dosáhnout téměř kulatého plátu hlíny.

Odstavení

Po ukončení pracovního procesu doporučujeme odložit válcovačku podél zdi na kraj stolu (nebo podél dřevěné lišty). Odmontujte tyčku madla včetně stavěcího dílu (ten již není nutné demontovat) povolením imbusového šroubu. Lehkým pootočením je možné tyčku madla lehce demontovat. Opět přichyťte šroubek na závit, aby nedošlo k jejich ztrátě. Opřete jednotku s válcem o spodní hranu tak, aby bylo zabráněno nechtěnému pohybu. Nyní je válcovačka odstavena ve stabilní poloze.

Bezpečnostní pokyny

Používejte pouze doporučené homogenní směsi, který nejsou sušené nebo tvrzené. Upozornění: Manipulujte s tímto těžkým zařízením s maximální opatrností. Prosím věnujte pozornost odstavci „Příprava“ týkajícího se stolu a opatřením proti nebezpečí nechtěného pádu zařízení. Používejte válcovačku s opatrností, aby nedošlo ke skřípnutí prstů během válcování nebo při zvedání či snižování manipulační tyče madla.

Záruka

Při správném používání poskytujeme na výrobek tříletou záruku. Zašlete nám prosím následující formulář pro registraci.

Údržba

Tato válcovačka hlíny je bezúdržbová. Při velkém provozním zatížení může být užitečné lehké a pravidelné promazávání pohyblivých částí olejem (vyjma ložisek). Válcovačku čistěte vlhkým hadříkem. Nepoužívejte rozpouštědla nebo kovové materiály pro mechanické čištění.
Veškeré produkty firmy Kittec u nás pořídíte za katalogové ceny.
http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=1100&node=5

A jak se s ní pracuje:

http://www.artkeramika.cz/clanek-1607-pouziti-keramicke-stolni-platovacky-od-kittecu.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod