Stolní válcovací stolice SR-30T

Nová válcovací stolice SR-30T je stolní varianta nejoblíbenější volně stojící válcovací stolice SR-30 na našem trhu. Využívá stejnou válcovací jednotku, je však koncipovaná jako stolní a tím nabízí výhodnější cenu. Stolice SR-30T je určena pro pravidelné používání v zavedených zájmových keramických dílnách.


Stolní válcovací stolice SR-30T je novinkou v sortimentu „plátovaček“ pro keramické dílny, na náš trh novinku uvádíme koncem roku 2016. Cenově tvoří střední třídu, celkovým zpracováním však odpovídá dražším zařízením. Konstrukčně stolní varianta vychází z populární volně stojící válcovací stolice SR-30. U stolní verze válcovací stolice je použita stejná robustní a po dekády osvědčená válcovací jednotka. Pro svou prvotřídní kvalitu a příznivý poměr cena/výkon je tato válcovací stolice vhodná zejména pro zájmové dílny, kde se pravidelně modeluje, například školní keramické dílny a podobné organizace. Toto zařízení lze s úspěchem používat i v profesionálních dílnách s možností umístění válcovací stolice na pracovní stůl.

SR-30T je robustní válcovací stolice, která pomůže vytvořit plát s tloušťkou až do 75 mm. Nejvýznamnější předností této válcovací stolice je použití speciálního dvouválcového systému, který je na našem trhu unikátní a nabízí řadu výhod. Dva robustní plné válce jsou pevně umístěné nad sebou, vylučuje se tak možnost jejich prohnutí i při velkém zatížení. Posun keramické hmoty je řešen prostřednictvím posunu materiálu vloženého mezi plátna a válce, které mají zdrsněný povrch (texturaci). U jiných válcovacích stolic, kdy jeden válec jezdí po desce stolu, představuje největší riziko případná vůle u vodících ložisek. Toto riziko je u stolní válcovací stolice SR-30T vyloučené, protože je použit dvouválcový konstrukční koncept. Praktický je indikátor tloušťky, který spolu s nastavovacími kolečkami dovoluje možnost jemného bezstupňovitého nastavení a zároveň umožňuje přesnou kontrolu tloušťky plátu. Obě strany se nastavují na stejnou výšku válců pomocí nastavovacích koleček na každé straně. Velká ovládací klika a robustní krytý ozubený převod zabezpečují snadný přenos síly na válcovaný plát v obou směrech.

Zařízení dodáváme nesmontované ve dvou kartonech pro bezpečný transport spolu s názorným návodem k montáži a obsluze. Sestavení obvykle nepřekročí 15 minut. V případě potřeby vám vašeho nového pomocníka keramické dílny můžeme na přání také přijet smontovat. V případě zájmu o tuto službu nás prosíme kontaktujte.

Součástí dodávky válcovací stolice je jedna sada pláten. Při častém používání doporučujeme mít jednu sadu v zásobě pro případ potřeby výměny.

Odlišnosti SR-30T od SR-30:

• stolní vs. volně stojící provedení

SR-30T nemá synchronizaci nastavovacích koleček (každá strana se nastavuje zvlášť)

• SR-30T se dodává pouze s klikou (ovládací kolo není součástí dodávky) Přednosti SR-30T:

• bezkonkurenční poměr cena/kvalita

• stolní provedení

• robustní konstrukce rámu

• unikátní dvouválcový systém

• bezstupňovité nastavení tloušťky plátu

• snadný a bezpečný transport (baleno ve 2 kartonech)

• velká čitelná stupnice

• krytý ozubený převod pro válcování bez námahy

• ovládací klika

• nerezový spojovací materiál

• možnost vytvořit „nekonečný“ plát

• nevyžaduje zvláštní údržbu

SPECIFIKACE

Použití zařízení plátování Tloušťka plátu 0 - 7,5 cm

Provedení stolní Rozměry š: 760 mm; d: 1275 mm; v: 245 mm

Hmotnost 36 kg

Expediční hmotnost 38 kg

Staženo ze stránek www.keramickepece.cz. Vlastník textů ARTIK STUDIO s.r.o. pravidelně kontroluje jejich zneužití.

ARTkeramika prodává výrobky partnera ARTik studia dle jejich ceníků.

Zde je k mání:

http://www.artkeramika.cz/stolni-valcovaci-stolice-sr-30t

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod