Stavba malé keramické vysokožárné pece v Mutějovicích I.

Možností, jak vytvořit vlastní konstrukci pece, je velice mnoho. Předtím je však nezbytné ujasnit si svou představu o velikosti, funkci, ekonomičnosti a v neposlední řadě i vzhledu celé stavby. V této fázi přípravy rozhodně nešetřete časem.
Nemáte-li přitom kde načerpat vědomosti i inspiraci a nemáte-li čas objevovat a skládat fragmenty informací v naší literatuře tak sporé, zkuste se orientovat na zahraniční prameny. Například kniha zaměřená na samotnou stavbu pecí - ARCHITECTURE DE FEU, nebo kniha o konstrukcích malých vysokožárných pecí - PAROLES DE FEU, kde najdete bez mála dvě desítky podrobných plánů ke stavbě. Obě vyšly v nedávné době ve Francii a jsou pod těmito názvy dostupné po internetu.
Je možné si je také objednat. Řada podobných publikací vyšla i v Německu, USA i v dalších zemích. V roce 1965 vyšla v Praze kniha pod názvem Pecní příručka od Ing. C. Františka Slavíka. Tato publikace přináší komplexní ucelené informace k tomuto tématu. Dozvíte se v ní o vlastnostech jednotlivých materiálů, co a jak spočítat, jak nejlépe využít energii a pod. Není však vůbec jednoduché se k ní dostat.
volženo z materiálu fa. keramikaduchek.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod