Staré keramické vybavení versus nové

Často se rozhodujeme co a jak dál v naší tvorbě a životě nejinak. V práci keramika se dá vystačit s hroudou hlíny a šikovnýma rukama. Vždyť tvořit se dá ze všeho.

Pravda, pravda , pravda, ale...

Na některé operace je potřeba i nějaké to vybavení. Nové a nebo staré? Jaké si má člověk pořídit a jak se v té záplavě nabídek zorientovat?. Těžká rada. Obchodníci vždy vychválí zboží na svém krámě a výrobci jakbysmet.

Osobně bych doporučil trošku si to někde osahat. K takovému účelu jsou bezvadné workshopy. Jednak vidíte onen vysněný prostředek pro svou tvorbu naživo a navíc v akci. Také máte možnost se zúčastněných poptat na jejich zkušenosti a dost možná i zkonzultovat s podobně laděnými lidmi.

Jiný problém ovšem je, pokud na onen vysněný produkt schází finance. Málokdo dosáhne na nějaký grant a nebo je ochoten si vzít půjčku. Nebo si ani nemá kde půjčit. Pak přichází na řadu vybavení použité. Dá se často najít v takové nabídce věc, která předčí svou užitnou hodnotou tu tržní i mnohokráte, avšak nebývá to pravidlem.( Některé staré stroje jsou i nepoužité mnoho let) I přesto, že za prodejní ceny třebas starého kruhu by jste nebyli schopni pořídit ani nepatrnou část nového ve stejném duchu provedeného, nemusí být takové řešení výhrou. Mnohé technologie dnešní doby jsou totiž již na jiné úrovni.

Hlavním ovlivňujícím faktorem je například pohodlí a bezpečnost. U kruhů je hlavní devizou tichost, lehkost, snadná manipulace a pohon na 230. U pecí se jedná především o kvalitu vyzdívky a tedy ekonomiku výpalu a zdravotní nezávadnost. Převážně u elektrických pecí pak o vypálené komponenty, jako čidla , stykače atp.

Mnohé věci se dají sestavit a poskládat. Dokonce i sehnat levněji, než jak je nabízejí mnozí výrobci keramického vybavení. Jen je dobré vědět co a jak. I k tomuto účelu doufám, že do budoucna mnohým pomůže tento web, převážně díky diskusi. Může se totiž velmi snadno stát, že se naplní ono přísloví o levném a dvakrát placeném. To přinejmenším. Ono totiž orientovat se v celkové nabídce na trhu je samostatný obor.

Dostávám stále více dotazů na to, co je nejlepší.?

Pro každého něco jiného !

I proto si myslím, že je lepší ten workshop. A pokud se na něj připravíte nejen přečtením dostupných témat tu na webu, ale i jinde, věřím, že se dozvíte maximum potřebného. (workshop:http://www.artkeramika.cz/clanek-1530-workshop-aneb-keramicka-priuceni.html)a (Reference:http://www.artkeramika.cz/clanek-1272-reference-na-keramicke-vybaveni-nejen-z-artkeramiky.html)

Přeji šťastnou ruku při výběru toho Vašeho nejlepšího vybavení, pro Vaše keramické studio či dílnu.

Osobně zastávám postoj, že na vybavení nešetřím.( Ovšem nerozhazuju zbytečně , mám plně vybavené keramické studio.) Když chci dělat keramiku, musím do ní investovat. A dokud na to není, lze ji tvořit alternativně pod křídly nějakého mistra. Všude jsou potřeba pracovité ruce. A někdy i díky práci lze získat drahocenné zkušenosti. A pak že to nejlepší je zadarmo.....
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod