SMALTOVÁNÍ 3

Od MO.Jankuj.

Práškový smalt pálený na vařiči

Seznámím vás také s technikou pálení smaltu, ke které nepotřebujete drahou vypalovací pec a můžete vyrábět malé ozdoby, šperky a cedulky doma v kuchyni a ve školních dílnách. K pálení tohoto smaltu použijete plotýnkový elektrický vařič. Je to barevný práškový pigment KAROMAIL, který se při určité teplotě na kovovém podkladu zahřeje a ihned rozteče. V tomto stavu do něj můžete zasahovat – kovovým hrotem barvy zamíchat do sebe, vkládat korálky, drátky, kovové spirálky apod. Po zchladnutí se barva pevně zafixuje. Postup můžete několikrát opakovat. Jako kovový podklad použijte koupené měděné výseky nachystané pro tuto techniku smaltu nebo si své tvary vyrobte z různých plechů sami. Nezapomeňte zabrousit hrany. Barvy Karomail na náš trh dodává firma Artuš Kroměříž. V dobře zásobené prodejně výtvarných potřeb by je měli mít v nabídce nebo si je nechejte objednat. V následujících kapitolách vás naučím jak si z různých kovových materiálu nachystáte podklady, vyzkoušíme různé techniky zdobení a vyrobíme od začátku do konce několik výrobků. Všechny materiály i techniky se dají kombinovat, bude záležet jen na vaší fantazii a odvaze.

Pro pálení potřebujete plotýnkový elektrický vařič nebo sporák se sklokeramickou deskou. Na jedno naplno rozpálené kolečko budete na stojánku dávat svoje výrobky pálit. Stojánek si vyrobte předem ze zbytku pevnějšího plechu nebo použijte kousek tzv. „účka“, na které se přidělávají sádrokartonové zdi nebo ohněte pevnější pletivo do tvaru malého mostu velkými plochými kleštěmi-viz. fotografie. Kleště si zrovna nechejte po ruce, budete je potřebovat na pokládání a sundávání stojánku s výrobky na rozpálené plotně.

Vše pro pálení pořídíte v našem e-shopu: http://www.artkeramika.cz/index.php?node=3 MOnika Jankůj Výtvarná dílna MATILDA Keramika*drátování MO Z knihy SMALTOVANÉ ŠPERKY, OZDOBY A DEKORACE http://knihy.cpress.cz/Hobby/Book.asp?ID=1311
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod