Shimposium 2017 se blíží

Přátelé!

Shimpozium 2017 se nám kvapem blíží , posílám tedy ještě nějaké informace. Akce začíná 1.8, ale je možnost přijet už i o něco dříve, kdo by chtěl. Já budu na místě již od neděle 23.7 a budu šnekovat hlínu a připravovat hrnčírnu na nájezd :).
Od neděle tedy nejsem úplně on line, tudíž spíš volejte 604 401 844, nebo komunikujte s Ivanou Švarcovou, ta bude ještě do 31.7 on line, na FB , emailu.
Cílem akce je točení zboží do staré historické pece, kterou bychom rádi poprvé vypálili na podzim tohoto roku s vaší pomocí. Celý projekt znovuobnovení pece financuji z vlastních prostředků, tudíž celá akce je postavená takto : z materiálu , který bude na místě zdarma k dispozici budeme točit cokoliv pro první výpal. Po výpalu, který nikdo neví jak dopadne, ale pokud dopadne, se vypálená keramika prodá a  částečně se tím uhradí náklady na pecní nábytek, hlínu, dřevo, stavbu sopouchu , glazury, atp.... Takže máte možnost nám hrnce, které zde vytvoříte věnovat, ale i si je případně nechat.  Pokud si je rozhodnete nechat, budeme vybírat příspěvek na výpal.
Akce je postavená tak, že nám vlastně přijedete pomoci a společně se u toho pobavíme. :). Ubytování je zdarma, budeme ale rádi za případný dobrovolný příspěvek na energie, dle uvážení a stavu vaší peněženky, cca asi tak  v hodnotě 50kč/den.
Kdo si bude chtít dělat keramiku pro sebe, kterou si odveze bude moci využít skládačku na dvorku ve které budeme také pálit, asi někdy před jarmarkem, který je v sobotu 12.8. Kdo se budete zdržovat na jarmark, vezměte s sebou prosím zboží na prodej, budeme se všichni účastnit jako prodejci, bude se otevírat pec před lidmi a předvádět točení. Pokud děláte i něco jiného - šperky atp... klidně vezměte s sebou. Kdo bude dávat zboží do skládačky opět přispěje na výpal a bude i možnost si na místě koupit Pávkovy hmoty LA a DUD. Jinak bude k dispozici ostřená hustohlína. :)
Na večer 12.8 je nachystán i bigbeat na náměstí, undergroundová legenda z Ustí, U76.
Co se týká jídla, bude k dispozici lednice a kuchyň s troubou a sporákem, jinak v místě jsou 2 hospody, kde se vaří. Nakupte si cestou, nejbližší obchod je pak v Uštěku a Litoměřicích. Kdo bere psa tak mi to prosím nahlašte, už se nám sešlo více psů, tak ať máme přehled...
Kdo můžete přivezte si s sebou kruh, na místě je jen jeden Lexa a jeden sádrařský kopací. Kdo můžete přivezte nějaké glazury, něco tu bude, ale pobereme jen to co se dá. Nástroje také s sebou vlastní. Na místě je k dispozici pračka, víme jak to pak na závěr akce vypadá, kdy každý zachraňoval poslední čisté triko :). Hudební nástroje, CD, knihy, cokoliv o co se chcete podělit vezměte s sebou ! Postele snad budou k dispozici všem, ale spacáky s sebou, případně karimatku, nebo malý stan, dá se postavit na zahrádce.. Kdo ještě neučinil, nebo neupřesnil, dejte mi pár dní předem vědět, kdy přijedete.
Adresa je Levín 10, cca 10 km u Uštěka, okres Litoměřice. Levínů je víc, tak pro jistotu :).
 Tak to je snad vše, těším se moc !
Naviděnou se těší
Přátelé, kolegové keramici ! Letošní ročník Shimposia na Levíně bude probíhat jinak, než doposud. V termínu od 1 do 18.8 je hrnčírna čp 10 otevřená všem keramikům, kteří mají zájem se setkávat a chtějí se zapojit do našeho projektu znovuobnovení a vypálení historické pece. V tomto termínu budeme točit zboží do této unikátní dvoukomorové pece z materiálu, který si sami připravíme. Na podzim potom společně pec vypálíme. Možnost připojit se je po celou dobu konání akce, ubytování zajištěno. Bližší info a přihlášky na: brozova.keramika@seznam.cz, tel: 604 401 844
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod