Setkání přátel keramiky na Samsaře

Setkání přátel keramiky na Samsaře

Je krásné středeční ráno a dějí se nevídané věci. Když jsme s klukama mudrovali nad rozhýbáním nějaké té keramické taškařice, tak jsme sice doufali, ale nevěřili, že se to bude dít tak pěkně.

Nevím, zdali za to mohou ty drobné úspěchy s černoraku a nebo těch pár let neustálého pokoušení.

Každopádně na Samsaře

http://www.penzion-samsara.cz/

statku s restaurací v obci Klepačov na hranici moravského krasu se začínají scházet lidé, co chtějí s keramikou překročit dny běžné rutiny.

(rélyéf ...SAmsara v hlíně)

S obavou o účast jsem zamluvil malý salonek. Naštěstí jsme nemuseli skvělý catering zkonzumovat v mariášové sestavě, ale naopak jsme museli přidávat židle.

Když započtu omluvené, tak bychom mohli na nějakým plácku provozovat i nějaký match.

A nebo už obsloužit i zepár rozžhavených pecí…

Akce se nadmíru zdařlila. Krom toho, že jsme se sešli a popovídali o běžných věcech, tak jsme ustanovili výbor pro OPS Doupě.

Díky KC Doupě a jeho skvělým zakladatelům bylo rozhodnuto o pokračování OPS a jejím dalším směřování.

Organizace bude probuzena z hybernace a započata další aktivita.

Tentokráte už s nově odsouhlaseným týmem za podpory ostatních příznivců.

Zatím se učiní převážně nějaké administrativní úkony a následně se začne pracovat na zatím malém programu do nejbližších dní.

To se bude odehrávat jednak prostřednictvím webu ARTkeramiky a pak při přípravě na další pokračující akci k Černoraku.

Vše bude odvislé i od toho, kolik se nás do této práce zapojí.

Zatím se nás sešlo 17.

Ale 38 celkem má zájem se nějak na další činnosti podílet.

Pokud by jste měli zájem se k nám přidat, pošlete na sebe kontakt.

(jméno, příjmení, mail, telefon, adresa, profese/zkušenost )

Zařadíme Vás do databáze a budeme Vás postupně informovat o dalších krocích.

A také všem příznivcům časem umožníme se plně zapojit do dalšího dění.

Po administrativních záležitostech a legislativní osvětě jsme nastínili pár slovy možnosti činnosti a směřování OPS. To bude k řešení hned při následujícím srazu.

Potom jsme se uchýlili už mezi běžný lid a naplnili své žaludky. Doufám, že všem chutnalo minimálně jako mě.

( Rudický lom, foto Jirka Svačina...www.bonsai.cz)

No a jakožto hlínou, jílem, spraší či bahnem postižené bytosti jsme zakončili naše setkání v Rudickém hliníku. A protože slunce se od rána přesunulo na opačnou stranu a mnozí z nás to mají domů přes půl země, tak jsme se pomaličku roztrousili….

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Veronika Volejníková
28. 08. 2017 15:26:48

Dobrý den všem,
za sebe také prosím o zařazení do databáze. A tleskám vašim snahám a budu moc ráda, když se mi podaří se zapojit. Kontakty zašlu do mailu.

Keramice zdar, ohni zvlášť!

macek@artkeramika.cz
05. 09. 2017 13:42:00

Děkuji všem, databáze se nám rozrůstá, takže to vypadá, že brzy začneme plánovat konkrétní věci....

Marek Dias
27. 08. 2017 23:22:54

Zdravím keramické duše, rád se také, dle svých možností, zapojím. Marek Dias

jana krejzová
26. 08. 2017 11:32:49

dobrý den,zajímaly by mě vaše aktivity,ráda bych se přidala

Jana Krejzová / jana.krejzova@gmail.com / tel 777 188 977
keramik - jogín

Toms Petr
26. 08. 2017 12:47:32

Dobrý den,
těší nás právě Váš zájem. Rádi bychom spolupracovali i s ostřílenými keramickými matadory. Jedním z cílů o.p.s. Doupě je také vzájemné propojování již dlouhá léta separovaných profesionálních keramiků, ale také okruhů jejich sympatizantů a přátel, což se očividně začíná dařit. Výčet našich snah je samozřejmě mnohem širší. Naší činností chceme podpořit jak hrnčíře - profesionály tak i keramiky z hobby sektoru, výtvarníky, lektory a učitele, zákazníky, sběratele, obchodníky, kurátory zkrátka každého koho nějakým způsobem zajímá svět keramiky. Chystáme se zrekonstruovat web ARTkeramika po obsahové, grafické i technické stránce. Plánujeme společné akce jako Černoraku, výstavy, workshopy, sympozia, přednášky... Zatím nemohu být konkrétnější, protože jsme skutečně na samém začátku. Pokud byste se ráda přidala, připojíme Vaše kontaktní údaje do naší databáze, dostanou se k Vám tak ty nejaktuálnější informace. Díky za zájem.

Toms Petr
25. 08. 2017 19:32:18

Potěšující a překvapivé zároveň. Myslím, že nikdo z "přípravného výboru" nepředpokládal tak početnou účast a zájem o aktivní zapojení do činnosti obnovené o.p.s. Díky všem za účast a skvělou společnost. Rád bych připomenul, že jsme naprosto otevřené sdružení a s nadšením přivítáme kohokoliv, koho zaujaly naše snahy. Samsara je nejlepší!!! Dík za pohoštění a poskytnutý azyl.

Jiří Svačina
25. 08. 2017 17:41:17

Zdravím všechny přátele... a jen aby bylo srozumitelné použité názvosloví i těm co nás více neznají ... Doupě je obec na ČM Vysočině ... a i název keramika OPS jejímiž zakladateli jsou Mirka Randová a Petr Novák...kteří na stejné adrese mají sídlo a svou skvěle prosperující dílnu...nyní po té bezva schůzce ... jen budou jmenovat nově dohodnuté lidi do vedení této společnosti ... a jedeme dál ..... přidáte se také...?

macek@artkeramika.cz
25. 08. 2017 17:43:00

Doupě, jakožto název OPS je zatím ponechán a Petr a Mirkou jsou navždy zakladatelé. NAVÍC v jejich atelieru v Doupěti se upekly základy mnoha projektů a snad i mnohé další upečou, ovšem OPS by měla mít přesah nejen místopisně, ale i činností. Stejně tak zapojení se je do keramických projektů a ne do práce na Doupěti bydlících autorů... Ale ptejte se ....komunikujte...rádi uvedeme věci na pravou míru...

Václav Kugler
28. 08. 2017 10:16:39

Přesně tak, zpracováváme ze setkání zápis, prohlášení a další věci, jen chvilku strpení :-) od středy jsme se někteří nezastavili, protože jsme nejdřív točili pro televizi, pak zase pálili pec a teď to všechno trávíme.

ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod