Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Sdružování - keramické odbory

Hodily by se keramikům odbory? Zvláštní otázka. Práva by se tak ale jistě dala lépe hájit. I z tohoto důvodu vzniklo, loni hodně diskutované, profesní sdružení, svaz českých keramiků. Nechci hodnotit, ale jen pobídnout k další aktivitě, nebo aspoň k zamyšlení.

1. co a jak má fungovat ? To by samozřejmě měli určovat členové demokratickým způsobem. Jelikož zatím je veškerá komunikace velkým a zdlouhavým procesem, bylo by nejjednodušší takovouto organizaci řídit pomocí internetu, který umožní regulérní a rychlý a průhledný proces.

2. Kdo má rozhodovat ? Asi někdo konkrétní, nejspíš zvolený, na základě většinového názoru. Časem by to měl být profesionál, který těmto záležitostem bude moci věnovat čas, který by mu měl být uhrazen, neboť jak všichni víme, dělat něco jen tak, nikam moc nevede. Pokud ale nebude základna dostatečně velká, nebude ani činnost svazu nijak ohromující.

3. Co má dělat 2 ? to bude hlavně záležet na skladbě členstva.

4. Proč to má dělat ? Většina členů chce provozovat kvalitní řemeslo! Ne se hádat s úřady a soudit s obchodníky. Měla by mít možnost veškerý čas věnovat tvorbě a ne boji s větrnými mlýny. Někteří se snaží různě prezentovat, ale jako jednotlivci mají velmi omezené možnosti.Vynakládáme všichni velmi neekonomicky spoustu energie na stejné věci. Pokud se budou řešit některé věci společně , budou jistě i lepší výsledky. Společná prezentace na internetu? Společné účasti na trzích a veletrzích ? Možnosti státních dotací na takové akce? Společná expanze na cizí trhy ?

5. Proč propagovat řemeslo? Kvůli kvalitě a pocitu dobře odvedené práce. Kvůli pořádku na trhu.

6. Kdy začít ? Už se začalo. Je snadné něco kritizovat a pravdou taky je, že se to hýbe pomalu, ale jen kvůli malému zájmu něco dělat jinak , než pusou. Svaz se založil počtem 10ti členů, získal právní subjektivitu, oslovil spoustu potenciálních zájemců, vytvořil základní stanovy, které čekají na další návrhy a úpravy, zřídil konto a základní formu webových stránek. Společně se prezentoval na pár výstavách, jako např. Stavební veletrh na BVV v brně.

7. Co Vy na to ?

Návrhy : Prezentovat se v už stávajících médiích : www.clay.cz
www.glassrevue.cz
www.artkeramika.cz
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod