SDRU®ENÍ ČESKÉ UMĚNÍ SKLA - THE CZECH ART OF GLASS

Autor: Jiří Říha

Čeští skláři byli vždy šiřiteli hrdosti na české sklo, které mělo významné postavení nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí. Proto nejvýznamnější čeští skláři po zhodnocení možností a potřeb oboru navrhli spojit síly v oblasti společných zájmů českých skláren s ruční výrobou užitkového a dekorativního skla, lustrů a skleněné bižuterie.

Ustavující valná hromada Sdružení České umění skla proběhla 29. srpna v Praze.

Sdružení České umění skla - The Czech Art of Glass je marketingovou platformou českého sklářského a bižuterního průmyslu. Firmy, svazy, školy a instituce, které se na základě této platformy ve sdružení spojují, chtějí hledat řešení společných problémů v oblasti tvůrčího rozvoje, rozvoje výroby a obchodu a zejména pak při podpoře exportu, vzdělání a zaměstnanosti. Zvláštní pozornost bude zaměřena na ruční práci.

Vize sdružení

• DocíIit toho, aby se v horizontu 5 až 10 let české sklo, lustry a bižuterie vrátily na prestižní pozice, které v minulosti zaujímaly. K tomu vytvořit povědomí o českém skle, lustrech a bižuterii jako elitních a žádaných produktech, které uspokojí ty nejnáročnější, jsou výrazem řemeslné a tvůrčí vyspělosti, výrazem moderního stylu a nezaměnitelným, specifickým kulturním dědictvím.

• Prosadit do povědomí doma i v zahraničí název sdruženi jako elitního seskupení toho nejlepšího, co český sklářský a bižuterní průmysl nabízí, jako známku té nejvyšší kvality vytvořené tvůrčí vynalézavostí, řemeslnou zručností, obchodní zdatností a moderním výrobním zázemím.

• Navrhovat ocenění pro významné tvůrčí, vzdělávací a inovační počiny a popularizovat je.
Foto archiv firmy Rückl Crystal, a.s.

Sdružení české umění skla Business Centrum Klamovka Plzeňská 155/113, Praha 5 tel.: 255 739 999, 602 414 764 (Říha

)

Související informace od silisu:

http://www.artkeramika.cz/clanek-1440-keramicky-casopis.html
Je zveřejněno se souhlasem vydavatele Sillikátového svazu.http://www.silis.cz/cz/uvod/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod