Saunanádoba

Myslím , že většině lidí co někdy něco někde nabízeli, se setkali se situací, ze které vyvstanula otázka: „a na co to je?“

Kromě toho, že vše si může najít uplatnění dle aktuální potřeby a fantazie, existuje ještě onen materialisticky technický pohled, který se spíše táže na drobné detaily a funkčnosti. Vždy se najde nějaká maličkost, která onu věc může někam posunout. Proto si myslím, že není na škodu se podělit o všechny zkušenosti, vždyť , každý si může vzít, jen to, co unese.

Dostalo se mi zakázky, vytvořit nádoby na aromaterapeutický olej do saun. Nádoba se má nahřívat nad uhlím a tak teplem a následným odpařováním, uvolňovat vůni.

Kdysi jsem dělal odpařovače na radiátory a tak vím, že tvar, který je nevhodně zvolen, může působit značně kontraproduktivně. Totiž jednoduchá rovná roura funguje vcelku normálně, ovšem uzavřená baňka může vytvořit cirkulaci, která odpařování značně omezuje.

Nakonec při konzultacích s výrobci saun a následnými testy jsme odzkoušeli, že pokud se baňatá nádoba naruší otvory v místě zužování, cirkulace se naruší tak, že nebrání v odpařování.

Naše nádoby se nakonec ujaly.

Ovšem jak jsem se už zmiňoval na začátku, vše má své opodstatnění i užití a tak i přes zahradnicky nesmyslný tvar, si u nás pár lidiček koupilo onu saunanádobu jako závěsný květník. No a proč ne?

Takto to vypadá v převozné sauně: http://www.saunabau-seltmann.de/miet-fasssauna/miet-fasssauna.html

Saunanádobu si můžete koupit i v našem e-shopu:

http://www.artkeramika.cz/eshop/
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod