Rozmnožovaci zařizeni ze syntetických pryskyřic

Použitelným materiálem je např. pryskyřice k odléváni značky Biresin G 46 s tvrdidlem G 46 (poměr 100 : 25) vhodná k odléváni většich tlouštěk nebo rychletuhnouci Biresin G 26N s tvrdidlem G 26N (poměr 100 : 100).

Biresin G 46 je dvousložkový polyuretanový systém k liti velkých odlitků s velmi dobrou rozměrovou přesnosti (lineárni smrštěni 0,03-0,05 %). Skládá se z plněné pryskyřice a tvrdidla. Směs obou složek je bez zápachu a vyznačuje se nizkou reakčni teplotou, dlouhým časem zpracováni (40 minut), výbornou tekutosti a dobrým odvodem vneseného vzduchu. Vytvrzenou směs lze mechanicky opracovávat řezánim, frézovánim a broušenim.

Pryskyřici je nutné před použitim dobře promichat, protože plnici látka je náchylná k sedimentaci. Po pečlivém promicháni obou složek se ihned nalévá do suché formy ošetřené dělicim prostředkem (impregnaci). Při pokojové teplotě mohou být odlité dily vyjmuty asi po 24 hodinách.

Přiklad impregnace:

* na suchou sádru bez šelakováni naneseme jemným štětcem dvakrát po sobě dělici prostředek TRENNMITTEL T1, připadně SIKA TRENNMITTEL 810. Druhou vrstvu lehce přeleštime měkkou tkaninou , * po zaschnuti lze povrch zpevnit dělicim prostředkem ACMO- 82-2405 ve spreji, * po opětovném zaschnuti dokončime impregnaci nátěrem SIKA TRENNMITTEL 817, přebytek z plochy odebereme štětcem a povrch přeleštime vatou. K očištěni odlitku od zbytků dělicich prostředků můžeme použit např. technický benzin.

V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod