Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Rozmnožovaci zařizeni na dvoudilnou formu ouška

=

Rozmnožovaci zařizeni=

Rozmnožovaci zařizeni na dvoudilnou formu ouška

Obě naizolované poloviny hlavni formy natřené šelakem položime na stůl tak, aby mezi stěnami s nalévacimi otvory (nastavime je na výšku hliněnými válečky asi o 1 cm) byla vzdálenost asi 2,5 až 3 cm. Z boků tento prostor uzavřeme dvěma cidlinami nebo prkénky a nalijeme do něho sádru (obr. 134)
. Po vyhřáti odstranime ohrádku a ostrou tužkou orýsujeme na odlitek hrany hlavni formy. Pomoci nože a brusné desky tento klin vytvarujeme (obr. 135)
, přičemž dbáme na to, aby hrana zkoseni klinu všude sledovala hranu hlavni formy. V mistech nalévacich otvorů hlavni formy vyřežeme do klinu půlkulaté zářezy a na horni ploše vyvrtáme mělký kulatý zámek. Klin vložime mezi obě poloviny hlavni formy a jeho boky naizolujeme. Vnějši stěny formy a klin nastavime hlinou do stejné výšky jako při odléváni klinu. Kolem celého kompletu postavime ve vzdálenosti 2,5-3 cm ohrádku a zalijeme kroužek rozmnožovaciho zařizeni. Po vyhřáti sádry, odstraněni ohrádky a orýsováni hran hlavni formy a klinu provedeme pomoci nože podobné zkoseni jako při tvarováni středniho klinu (obr. 136)
. Z válečků měkké hliny zhotovime kolem obou oušek kónicky se rozšiřujici ohrádku, do které nalijeme roztavený sirografit. Odlité poloviny ouška z hlavni formy vyjmeme, očistime od zbytků hliny a vložime zpět do hlavni formy (obr. 137)
. Vše naizolujeme, ohradime a zalijeme sádrou do výše 3 až 5 cm. Po vyhřáti sádry odstranime ohrádku, pilou odřizneme všechny rohy (na obr. 136) a nožem odstranime vnějši hrany. Kovovým klinkem nebo nožem uvolnime kroužek a sejmeme ho ze spodni části. Stejným způsobem opatrně sejmeme i obě poloviny hlavni formy. Ze spodni části zařizeni se zalitými sirografitovými oušky vyjmeme sádrový klin. Vnějši hrany dělici plochy kroužku i spodni části opět seřizneme nožem a všechny dily hotového rozmnožovaciho zařizeni natřeme fermeži. Nakonec nařizneme pilou ve třech mistech kroužek a roztrhneme ho na tři části (obr. 138)
. Plochy po řezu pilkou začistime, zařizeni nafermežujeme, složime a necháme vyschnout.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod