Rozmnožovaci zařizeni mísy

Naizolované části hlavni formy položime na stůl a okraje forem nastavime plastickou hmotou o 1-1,5 cm. Ve vzdálenosti asi 4-5 cm postavime kolem ohrádku a odlijeme kroužky rozmnožovaciho zařizeni. Po zatuhnuti sádry odstranime ohrádku i hlinu a nalitou plošku seřizneme šikmo k okraji formy (obr. 179)
. Vše naizolujeme, ohradime a zalijeme sádrou, tak ziskáme hlavni dil rozmnožovaciho zařizeni. Vzhledem k tomu, že při odléváni provoznich forem docházi k značnému namáháni nožky oválu (na rozmnožovacim zařizeni), vkládáme někdy do tohoto mista před odlitim výztuž z jemného drátěného pletiva, nebo nožku odlijeme ze sirografitové směsi. Pro sniženi hmotnosti celého zařizeni lze část ještě měkké sádry s ohledem na pevnost odlitku vybrat (obr. 180)
. Pro nalévaci otvory musime vyrobit tzv. můstek. Přislušný dil rozmnožovaciho zařizeni i s hlavni formou obrátime a do kroužku vyhloubime v ose nalévacich otvorů zámky. Kolem nalévacich otvorů postavime ohrádku a nalijeme sádru. Po zatuhnuti ji vyformujeme do tvaru můstku podle obrázku č. 180. Části můstku, které vytvářeji ve formě nalévaci otvory, se někdy pro zvýšeni pevnosti odlévaji ze sirografitu. Na hotovém rozmnožovacim zařizeni strhneme vnějši hrany a mirně seřizneme i vnějši hrany styčných ploch. Po připadném začištěni celé zařizeni nafermežujeme a necháme vyschnout. Při odléváni spodniho dilu provozni formy se na kroužek rozmnožovaciho zařizeni pokládá vylehčovaci vložka (obr. 181)
. Oba dřevěné segmenty lze na kovové nosné části posouvat, takže je možné vložku upravit pro několik velikosti forem.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod