Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Rozmnožovaci zařizeni figurky

Rozmnožovaci zařizeni na klinovou formu vyrábime stejně jako v připadě rotačniho předmětu (např. vázy). Na dil zařizeni pro část formy s klinem zhotovime kroužek pro odléváni tohoto klinu. Klin ponecháme ležet na rozmnožovacim zařizeni a kolem něho v potřebné vzdálenosti postavime ohrádku z plastické hliny. Do ni nalijeme sádru, ze které po opracováni ziskáme požadovaný kroužek. Po vyhřáti ho nařizneme, roztrhneme na dvě části a natřeme fermeži (obr. 185).
Odléváni provoznich forem

Z rozmnožovaciho zařizeni sejmeme kroužky a na spodni část umistime kroužek pro klin. Do něho nalijeme sádru, kterou po zatuhnuti zarovnáme podle horni plochy kroužku. Po vyhřáti sádry kroužek odstranime, klin řádně naizolujeme a na zařizeni nasadime kroužky pro odliti formy. Do klinu naklepneme dřevěný količek opatřený na jednom konci hřebikem. Ten vytvoři ve formě otvor pro uvolňováni klinu. Rozmnožovaci zařizeni zalijeme sádrou a po zatuhnuti odstranime kroužky. Když sádra vyhřeje, odklepneme a kolmo vzhůru sejmeme plášť formy. Klinek, který zůstane ležet na zařizeni, snimáme šikmo ve směru výstupků. Nakonec umistime klin do pláště,složime všechny části a formu necháme vyschnout.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod