ROZMNO®OVACÍ ZAŘÍZENÍ

Rozmnožovaci zařizeni slouži k sériovému odléváni provoznich forem. Na každý dil hlavni formy je nutný samostatný dil rozmnožovaciho zařizeni. Zhotovuje se ze sádry, sádry v kombinaci se sirografitem nebo epoxidu.
62/ Zakládáni nepravidelného sádrového modelu do hliny 1 model 2 hlina 3 prvni polovina hlavni formy formy Před počátkem výroby rozmnožovaciho zařizeni musime provést určité úpravy na hlavni formě - asi o 1 mm stočit klinek podedni podle obr. 63. - o necelý 1 mm zbrousit plochy všech vnějšich (vystupujicich) zámků podle obr. 64. Správně stočený klinek podedni se musi ve složené hlavni formě pohybovat s nepatrnou vůli (musi ve formě klepat). Vzhledem k roztažnosti sádry (stoprocentně se neodstrani ani použitim vápenné vody) by totiž došlo k tomu, že části provozni formy, odlité z rozmnožovaciho zařizeni vyrobeného bez těchto úprav na hlavni formě, by na sebe nedosedaly.

V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod