Rélyéf & bioplast

Bioplast pro keramiku.

Keramika je nádherný přírodní materiál. Proto většina keramiků když slyší slovo „plast“, tak jim naskakuje husí kůže a ruce se svírají v pěst. Přesto jsme si v Rélyéfu dovolili s plastem vtrhnout na keramický trh. Nesnažíme se nahradit keramiku, ale jen vytvořit vhodné pomůcky pro krásné řemeslo. Naše výrobky jsou vytvořeny z biologického termoplastu.

"Použitým materiálem je PLA (plast z kategorie bioplastů). Jeho základem je kukuřičný škrob, biochemickými postupy (fermentací) upraven na kyselinu mléčnou. Ta je dále běžnou polymerní technologií zpracována do podoby průmyslově využitelného termoplastu.

Výrobky rélyéf jsou vyrobeny z obnovitelných zdrojů. Po ukončení jejich životnosti je lze biologicky degradovat (kompostovat). Jejich výroba i likvidace tak představují pro životní prostředí jen minimální ekologickou zátěž."

Zdroj: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bioplast

Plast tedy keramice rozhodně nekonkuruje, nýbrž ji podporuje. Stejně tak jako užíváme v keramických dílnách plastové nádoby na vodu či glazury, tak můžeme použít dekorační nástroje z plastu. Díky svým vlastnostem mají někdy prostě vhodnější užití, než materiály klasické, jako přežahnutý biskvit nebo sádrový model. Mají i jiné vlastnosti, než nástroje kovové, dřevěné, kamenné, kostěné či jaké jste doposud používali. Prostě na každý typ práce se hodí něco jiného.

Předností našich nástrojů Rélyéf by měl být především servis s přípravou nástrojů a jejich snadná dostupnost a opakovatelnost. Velmi pestrá paleta a přiměřeně dobrá životnost v poměru k ceně.

Jakožto část našeho poslání ve světě keramiky jsme se rozhodli vytvořit širokou paletu dekoračních nástrojů. Jak pro začínající výtvarníky, tak i náhodné umělce. Věříme, že nenarušujeme nikterak výtvarnou kreativnost, ale jen doplňujeme a vytváříme možnosti pro alternativní volbu vyjádření. Přinášíme na trh kromě samotné technologie digitálního zpracování a výroby nástrojů i malou dávku inspirace. Nejedná se o předlohu, ale jen nasměrování postupů a možností.

Věříme, že Vaše kreativita našimi nápady a předlohami nikterak neutrpí, nýbrž nabere na dynamice.

Těšíme se na další cestu s Vámi….

http://www.artkeramika.cz/relyef-1

http://www.artkeramika.cz/relyef-dekoracni-nastroje

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod