Reliéfní kolečka pro keramickou tvorbu Rélyéf

Reliéfní kolečka rélyéf

Před pěti lety jsem v článku o hrnčířských sadách zmínil, že pro tvorbu keramiky není potřeba zas až tak moc věcí. Hlavní jsou šikovné ruce, odhodlání a trpělivost. S odstupem času mohu platnost svého tvrzení potvrdit. Ostatně i nabídka různých pomůcek (špachtlí, rydel, hladítek,…) zůstává na trhu téměř konstantní, jen výjimečně se objeví nějaká novinka. Letos na jaře se však jedna urodila.

Jsou to reliéfní kolečka rélyéf pro vtlačování různých vzorů do keramické hlíny. Výběr v dané kategorii dosud nebyl nijak košatý: na český trh se dováží několik vzorů texturovacích válečků americké firmy www.amaco.com (která je u nás známá především svými špičkovými glazurami) a pár jednoduchých vzorů obouručních dřevěných dekoračních válečků. Drobnější a pestřejší vzory tak zůstávají nadále v zahraničí a především v říši finančních snů a přání.

Základní sada, obsahující celkem deset disků s pěti elementárními vzory (otisk kolečka, čtverečku, trojúhelníku, srdce a hvězdičky) je dodávána ve variantě pozitiv (žlutá) a negativ (oranžová). V balení tedy dostanete celkem deset koleček (každé o průměru 5 cm) a k tomu navíc držadlo pro snadnější manipulaci při tvorbě vašich jedinečných výtvorů. Pokud si nejste jisti, že využijete všechny základní vzory, můžete si každý „disk“ objednat i samostatně.

Otvor v jejich středu zajišťuje pohodlný úchop (nejčastěji palcem a prostředníkem) a snadné vedení po povrchu keramické hlíny. Tyto nástroje tak nejen pomáhají zvyšovat dekorativnost vytvářených objektů, ale rozvíjí u začínajících umělců soustředění a jemnou motoriku. Odměnou je jim okamžitá odezva v podobě výsledného vymodelovaného vzoru.

Pro náročnější modeláře se připravuje řada pokročilejších reliéfních tvarů, vzory s širší dekorační plochou a další vychytávky.

Čištění a údržba výrobku je velmi snadná. Stačí jen kotouče opláchnout ve vlažné vodě od zbytků keramické hlíny. Jistě dobrou zprávou je, že výrobek (včetně držadla) je plně recyklovatelný. Až vás tato technika omrzí, místo do komunálního odpadu jej přidejte do svého kompostu a už za několik týdnů může posloužit jako hnojivo na zahrádce.

Pokud vám tedy šikovné ruce ani odhodlání nechybí a jen nemáte třeba onu trpělivost s výrobou vlastních (obvykle sádrových) vytlačovacích vzorů, pak vám jistě reliéfní kolečka rélyéf přijdou vhod.

Varování: tento výrobek byl testován na dětech – byly opravdu nadšené :)

První kus:

http://www.artkeramika.cz/relyef-start

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Jana
30. 05. 2016 19:55:03

Dobrý den, na kolik vyjde sada?

Tomáš Macek
31. 05. 2016 09:14:00

sady jsou zatím po 10 ks umašeč, v našem eshopu a stojí 990 kč.

Tomáš Macek
13. 05. 2016 20:37:00

Další možnosti od AMACA najdete u firmy Propec. Ale tyhle jsou domácí. A klidně napište jaké dekory by se vám líbily.

Viktor
14. 05. 2016 00:39:38

Moc by se mi líbilo kolečko se symboly radioaktivity, jestli máš :-)

Tomáš Macek
14. 05. 2016 13:10:00

Nemám, ale zkusím poptat, kdyžtak pošli návrhy. Já se v těch symbolech až tak nevyznám, od toho mám tebe :-)

Viktor
14. 05. 2016 18:41:19
Tomáš Macek
15. 05. 2016 12:49:00

Díky, no von je to pěknej relyef, a jsou ještě další podobný, co si pamatuju co používali u greenpeace :-)

ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod