Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Recyklace silikátových (keramických) materiálú.

Veškerý tradiční hrnčířský materiál, který používáme v dílně, se dá spotřebovat bezezbytku. O výhodnosti takovéhoto počínání, se dá ovšem diskutovat. Stejně jako i všude jinde v životě, jedná se o otázku priorit. Osobně jsem rád, když vím, kam co patří a jak se co dělá a tak zde nastíním, jednu z možných variant, jak s materiálem nakládat.

Vše v keramice ovlivňuje voda. V té jsou v určitém procentuálním poměru rozpuštěny částice materiálu. Ať se jedná o hmoty či glazury..... Po práci nám vždy zústanou nějaké zbytky, některé se dají zapracovat do nového materiálu ihned a jiné potřebují i trochu více práce. Tady přichází právě ten okamžik výzvy. Múžeme si připravit materiál jen tak aby jsme ušetřili a nebo se múžeme pokusit připravit úplně nový, osobitý materiál. To co si namícháme nám nabízí nekonečné spektrum možností. Úžasný potenciál pro osobitou tvorbu.

Pokud máme hlínu jen tak z točení, která je moc měkká, stačí nechat zavadnout a propracovat. Ovšem propracovat, to múže být pěkná dřina. Pokud tedy volíme takovouto činnost častěji, měli bychom zauvažovat nad pořízením šnekovače.

Tato mašinka nám nejen usnadní toto nejobyčejnější přepracování našeho materiálu, ale velmi usnadní i jeho obohacování o jiné příměsi. Například naostření lupkem je snadná činnost, jen držíte třeba naběračku s lupkem a přiměřeně, přiměřeně.. přisypáváte. Kdo si připravoval někdy šamotku ručně, jistě ví, o čem mluvím. Stejně tak smíchávání více hmot do sebe, je při pomoci vyššího tlaku, který taková šnekovka vytvoří, mnohem snazší.

Na trhu je dost velká nabídka těchto zařízení, ovšem pro malá studia je jistým favoritem nejmenší z řady SHIMPO
Možno zakoupit na www.artkeramika.cz : http://www.artkeramika.cz/index.php?node=5
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod