Recenze šnekového lisu od Shimpa - keramický pomocník

Autor recenze:Jiří Svačina

Na našem webu (ARTkeramika.cz) jsme se snažili a stále snažíme i za přispění mnoha kolegů a přátel přiblížit mnohé z tajů keramického řemesla.

Takže mnozí a nejen začínající keramici se tu mohou dopídit mnoha potřebných informací. Mezi ty patří i recenze a postřehy co se týkají vybavení. Kromě nás, co se zabýváme prodejem a testováním se čas od času o své zkušenosti podělí i někteří uživatelé. Někteří zasáhnou do diskuse a jiní pošlou mail.

Mezi takové patří i kolega a kamarád Jiří Svačina. Byť se sám mezi keramiky řadí jen jako amatér, jeho tvorba a znalosti strčí do kapsy mnoho rádoby profesionálů. Stejně tak i jeho zkušenosti s vybavením.

Pokud se chcete přesvědčit jestli nepřeháním, koukněte na jeho tvorbu:

http://www.bonsai.cz/foto-index.php?galid=14&skip=30

nebo navštivte jeho zahradnictví a bonsaiovou keramiku přímo v Zastávce u Brna.

http://www.bonsai.cz/index.php
Tak a tady je jeho hodnocení na dotaz ohledně šnekového lisu:

Dobrý den pane kolego

Tak jak jsem vám odpovídal v diskusi mám tu šneka SHIMPO NRA O4.

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=142&node=5 Chtěl jsem původně typ NRA O4s, který má nejen nerezové šneky ale i nerezovou koncovou hubici, základní typ má tento odlitek hliníkový. Ale to s-ko když jsem se rozhodl že jej koupím nebylo u nás k mání, a rok se mi na něj nechtělo čekat.

Stroj mám v provozu něco málo přes dva roky a soused za kopcem, kolega Petr Jurníček má tentýž stroj v provozu asi tři-čtyři roky. Oba jsou koupené od firmy kterou zastupuje Tomáš(artkeramika.cz/shimpo.cz) a za tu dobu co je používáme u nich nebyly žádné závady, tedy oba jsme již měnili drát který odřezává zpracovanou hlínu. To je ale běžná spotřební drobnost která díky námi používané hlíně s hrubým ostřivem dost trpí opotřebením.

Stroje jsou malé, kompaktní, nezabírají moc místa, proti sobě se točící šneky míchají ve srovnání třeba s Tomášovým strojem nebo šnekem od Rhode velmi dobře a tak mohu jen doporučit.

Pokud mají náladu zpracovávají mi občas hlínu i moje malé vnučky, obsluha jednoduchá, snadná.

Mám i profilové příruby, jednu originál shimpo, další dvě dělané, je to použitím obdoba profilových nástavců na lis. Stroj je vhodný pro menší dílnu a pochopitelně plně nahradí ruční zpracování hlíny, je možno přidávat vodu nebo ostřivo, při několika průchodech smíchat různé hlíny, zpracovat všechny zbytky atd. Pracujeme s hlínami od Pávka, zbytky mícháme občas i se „suchým lomem“ z cihelny Poštorná, je to odpad z výroby korýtek a kanalizačních rour apod. s hrubým ostřivem.

Takže doporučuji, ale neznám rozsah vaší výroby, tak jen upozornění, stroj nemá výkon velkých šneků které používá ve výrobě třeba pan Pávek.

K zakoupení mě vedly téměř stejné důvody jaké uvádíte, jsem už také důchodce, už ne tak rychlý jako dříve a chtěl jsem si trochu šetřit své ruce. Já jsem jen amatér, nevyrábím velké serie. Pokud točím na kruhu si hlínu připravuji dopředu - na druhý den, proženu šnekem, nadělím na válečky a lehce naválím do koulí, nechám do rána odležet…běžné zpracování

Pokud Vás zaujal komentář, tak jistě i více postřehů, třeba z některých keramických dílen či akcí si můžete prohlédnout v kvalitně zpracovaných Jirkových galeriích, třebas tu: http://www.bonsai.cz/index.php?text=44-tradicni-kvetnova-vystava-v-bonsai-sumiko
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod