Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Recenze, nástrojů na keramiku..dláta a rydla.

Popisovat rydlo asi netřeba, Většinou je to nástroj tvrdší, než materiál, který zpracováváme. Kvalita materiálu, z kterého je rydlo vytvořeno, je nejspíš určujícím faktorem kvality nástroje.

Rydla, která jsou v nabídce našeho eshopu jsou z kategorie levnějších. Pro drobnou tvorbu naprosto dostačující. Ovšem osobně používám rydlo velmi často a tak používám raději řezbářská rydla zhotovená na zakázku.

Pravda, jsou mnohonásobně dražší, ale vydrží mnohem déle. Jak co do životnosti nástroje, tak i do kvality ostří. To se ale vyplatí až, pokud máte takový nástroj v ruce denně několik hodin.Včetně kvality jeho ergonomie.

Pro výrobu pár nádob, nebo užití čas od času jsou nabízená rydla dostačující. Popis práce a výhoda užití dláta k rytí oproti hrotu byla popsána v knize:

Některé dekorace lze velmi zajímavě vytvořit i pomocí jiných nástrojů, které jednak odebírají materiál, jako třebas očka, nebo třebas jen vytláčí, jako některé hroty, či jehly z kuličkou. Vše záleží na konečném požadavku a celkové struktuře dekorace.

Bylo by fajn, kdyby se i ostatní osmělili a sdělili své zkušenosti s používanými nástroji. Na tomto webu je popsáno více keramických zařízení, kromě nástrojů i stroje, kruhy a pece. Všechny připomínky mají svou hodnotu. nejen pro kupující, ale i pro výrobce, kteří tak na základě našich informací mohou vyladit kvalitu a funkčnost k naší větší spokojenosti.
No a takto vypadají ty naše:
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod