Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Reakce na dotazy k článku Malá vysokožárná pec na keramiku2

Zdravím Vás a omlouvám se že se dostávám k odpovědi na otázky ohledně případného topeniště ze šamotek až nyní.

Podle mého by topeniště ze šamotek šlo, je však dobré nešetřit na izolaci zvenčí takže je otázkou kolik člověk ve výsledku ušetří..Na nákresu mojí pece to není asi vidět, ale máme pěnošamotky v topeništi chráněny před agresivním prostředím, žárem a popelem silnými starými pláty, které zároveň slouží co by podpora podlahy pece. Je asi možno takto použít i na kant postavené šamotky..Já jsem však vždy raději volil řešení topeniště tak aby bralo co nejméně tepla. Bloky ze kterých je pec nyní jsou široké 15cm, ale když jsem měl před tím klasických 11,5cm dal jsem mezi stěnu a pláty nesoucí podlahu 3-4cm sibralu. Pláty mi pro informaci chrání i čelní stěnu o kterou se plamen odráží do peciště. Když jsem to u první pece neměl tak cihly naglazovány popelem začaly po čase téct..

Co se týká sibralu v pecišti je hlavní problém v malé životnosti sibralu. Protože sibralová vata, ale i pevné sibralové desky jsou spojenu pojivy která vyhořívají a dochází ke smrštění je po několika výpalech sibral náchylný k trhání se odlupování a tak. Také agresi popele který v peci na dřevo lítá, sibral nemá vůbec rád. Takže by to tak šlo vyřešit pouze při svátečním pálení a nebo počítat s častější výměnou což se ovšem raději vyplatí investovat do kvalitních pěnošamotek.

Výrobní název pěnošamotek neznám- výrobců a hlavně těch zahraničních bude více a tak i názvů. U nás je vyráběli v Horní Bříze a taky v železárnách v Třinci, obojí z označením HBU a číslem označujícím nějak váhu a tepelnou odolnost.(já měl HBU 7).Nebyly však tak přesné jako například „americké“ od fi.Rohde .Také je nabízel pan Janovský fa. Pro-pec v Úvalech u Prahy. Někdy i dvojkové za poloviční ceny. Hlavně je nutno hlídat si teplotu na kterou jsou dimenzovány .

Mějte se krásně a mnoho úspěchů.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod