Reakce na dotazy k článku Malá vysokožárná pec na keramiku...

Bohužel došlo k uveřejnění pouze části článku a tak jsem se pokusila znovu o uveřejnění celého článku.

Pokud jde o problém šamotových a pěnošamotových cihel -šamotové cihly zkrátka sežerou více tepla. Měrná hmotnost je, pokud se nepletu, někde kolem 1500kg/m³-keramika kolem 1000 a pěnošamotky tak 500-800kg/m³-takže teplo jde nejdříve hlavně do šamotek a až pak do keramiky u pěnošamotek naopak-rozdíl asi jako mezi tlustou kamennou zdí a polystyrénem(přehnaně).

Já s těmito fakty mám i osobní zkušenost a to několik výpalu v tkzv. Olsen fast firing kiln, peci postavené z šamotových cihel, kterou jsme v Chicagu pálili 8-10 lidi tak 12-19 hodin za usilovného přikládání tence naštípaným suchým dřevem. Naše pec má přiližně stejný (spíš větší)objem a pálíme jí (často Petr sám) za 7-9hodin.

Rozměry pece s klenbou jsou šířka 150cm, výška 170 a hloubka 104cm.

Cena pece byla v našem případě hodně ovlivněna tím, že jsme veškeré materiály sehnali použité nebo slevené a tak nás celkem vyšla na 16 tisíc.

Pokud máte další dotazy nebojte se reagovat, pokusíme se odpovědět. V případě, že je Vám reagování hodně proti mysli je možno nás kontaktovat na e-mailu mrandova@seznam.cz nebo tel.: 604 850 925 (v rozumnou denní hodinu), zveřejníme pak Vaše dotazy dodatečně, aby se i ostatním dostalo odpovědi.

Přejeme hodně keramických úspěchů.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod