Raku-hořák pro Vaši keramickou vypalovací pec do 1200°C

Pálení keramiky raku nabývá stále na větší oblíbenosti. Nejspíše kvůli nejakčnější operaci a také díky relativní dostupnosti vybavení.

Lze pořídit pec doslova za pár korun. Někdy stačí troška nápaditosti, hlíny a krapet času. Vytvořit skelet, co by vydržel potřebných 1000-1050°C alespoň do prvního vyndání zboží není nikterak nereálné. Oné potřebné teploty lze dosáhnout i dřevem.

O něco dražší a krapet sofistikovanější volbou je plynový hořák. Přesněji na PB či samotný propan, který je výhřevnější. Mezi stavebními, asfaltérskými hořáky naleznete širokou škálu nástrojů za mrzký peníz. Vcelku snadno jimi v malé peci dosáhnete požadované teploty na zmiňovaný druh keramické techniky.

Jinou otázkou je ovšem ekonomika takových hobby řešení. Pokud totiž nechceme především ono zmiňované dobrodružství, ale jde nám i o jistou míru opakovatelnosti, je lépe zvolit profesionální zařízení. I přesto, že zmiňovanými hořáky lze vypálit i velká pec, není dobré se dívat na spotřebu. Ta je veliká. Až neadekvátně. Nemluvě o výpalech na teplotu ještě vyšší. Například na 1200°C Tam se při opakovaných procesech už dá mluvit o brzké návratnosti investice do profi vybavení.

Krom větší pohody při práci je mnohonásobně vyšší i bezpečnost s výbušným plynem. Proto máme v nabídce keramických potřeb i profesionální hořák a příslušenství:

Raku-hořák pro vypalovací pece do 1200°C

• atmosferický střednětlaký Topfbrenner - hořák, 20 kW • propan • dobře regulovatelné od 0 – 1,5 bar • kontrola plamene a bezpečnostní ventil

Pořídíte v našem e-shopu:http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=1073&node=3

a další doplňky:

http://www.artkeramika.cz/clanek-1457-raku-a-plynove-pece-od-rohde-a-dopl-ky-k-nim.html
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod