Putování do čajové země za keramikou

Srdečně vás zveme na společnou výstavu pod názvem

„Cesta za čajovou miskou“

Výstava - částečně též prodejní - čajových misek hrnčířů Martina Hanuše a Jiřího Duchka spolu s příležitostnými kresbami historika umění a esejisty Josefa Kroutvora v bonsajové zahradě Sošintei Venduly a Čestmíra Sosnovcových bude slavnostně zahájena 18.5.2011 v 17 hodin.

Na tomto místě – v prostorách bývalé zemědělské usedlosti – dnes Bonsai Sumiko – v Nedrahovicích č.p.30 poblíž Sedlčan u Benešova pak bude výstava dále přístupná až do poloviny července.

Výstavu také doplní bohatý doprovodný program.

V minulém roce (27.2.2010) jsme podnikli společnou cestu do Vídně na výstavu čajových misek – chawanů.

Novohradské hory byly zasněžené, podél silnice ležely závěje sněhu, ale jak jsme za Hornem sjížděli dolů k Dunaji, sníh mizel a zima se měnila v první projevy předjaří. Štěstí nám přálo a naše auto se bez velkého bloudění zastavilo nedaleko Stadtparku, odkud to bylo do vídeňského MAKu (Uměleckoprůmyslové muzeum) jen pár kroků.

Výstava byla nevelká, ale vybraná, samé skvosty hrnčířského řemesla z Číny, Koreje a Japonska.

Nejstarší exponát pocházel z 8. století. Někomu se líbily seladony, někomu temmoku nebo staré shino. Někomu se líbily dokonalé tvary, někoho překvapil tvar nazývaný „rozšlápnutý střevíc“. Bylo na co se dívat a co sledovat a srovnávat, o čem přemýšlet. Při zpáteční cestě se zrodil nápad uspořádat společnou výstavu v Nedrahovicích v zahradě Sošintei.

A název byl hned jasný: Cesta za čajovou miskou. Čestmír a Vendula Sosnovcovi, Jiří Duchek, Martin Hanuš, Josef Kroutvor

Více informací na:

http://www.bonsai-sumiko.cz
Nastal čas....vydejme se do země tisíce čajových lístků.....

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod