Průvodce po českých keramicích II díl.

Zdravím Vás, kolegové. Budeme vytvářet maketu Průvodce po českých keramicích, a proto bych Vás už teď poprosil o podklady.

Než napíši, co konkrétně žádám, pokusím se stručně popsat, v jaké fázi se nacházíme.

Takto vypadá nabídka grafického studia Damiro. - počet kusů: 20.000 - formát: A5 - obálka: 250gm2 křída lesk - vnitřek: 135gm2 křída lesk (12 stran) - barevnost: 4/4 (tzv. CMYK/CMYK = plno barevná) - vazba: V1 na 2 skobičky CENA: 84.000,-Kč (+19%DPH) = 4,20Kč/ks

Není v tom práce, grafika a snad ještě nějaké drobnosti kolem, které by měli vyjít do patnácti tisíc. Těchto patnáct tisíc bych rád získal od sponzorů, zatím nezávazně přislíbyli, pan Pávek a paní Buchlerová. Náklad znáte, cenu za kus znáte. Počítá se v tuto chvíli s buď 36 nebo 48 účastníky, a to proto, že stránka je rozdělena na tři sloupce 7 cm široké a 15 cm vysoké. Což mi přijde, co se prostoru týče, dostačující. Nicméně z toho plyne, že ať už vložíme nebo vyjmeme celý list, vždy je to buď plus nebo mínus dvanáct účastníků. Podělíme-li 84 000 Kč počtem účastníků 48, máme 1750 kč na jednoho účastníka.

Ať už bude konečný náklad a počet účastníků jakýkoli, navlékneme to vždy tak, aby částka pro účastníka nepřesáhla 2000Kč.

Dále, co průvodce obsahuje:

Na obálce- přední strana: Průvodce po českých keramicích, zadní strana: sponzoři. První vnitřní strana- stručná definice termínů: měkká kamenina, kamenina, porcelán, raku, pálení dřevem, plynem, elektrikou, oxidačí a redukční pálení. Jak vůbec pojmenovat materiály pálící se kolem 1000°c tzv červenice. Tady je jasné, že s tím budou trable, ale vnímám to jako nezbytnou součást průvodce z toho důvodu, že ve svých sloupečcích budete uvádět jakými materiály a technologií se zabýváte.

Takže v tomto bodě vyhlašuji soutěž, kdo dokáže co nejstručněji a nejsrozumitelněji objasnit pro konzumenta Průvodce tyto termíny. Myslím to vážně, celá věc je pro Vás vcelku bezpracná, ale tady bych byl rád, aby jste vypomohli. Soutěžní příspěvky zasílejte samozřejmě na moji adresu hrncirna@atlas.cz děkuji.

Poslední vnitřní strana je mapa s čísly účastníků v místech, kde bydlí. Ostatní vnitřek jsou sloupečky s účastníky.

Co sloupeček obsahuje?

Je rozdělen na tři třetiny. Horní třetina je snímek autora, střední díl jsou informace a značka autora a spodní díl je snímek produktu. Pokud by měl někdo problém s vlastním portrétem, dá tam prostě produkty dva.

V tuto chvíli od vás žádám foto autora, foto produktu a následující infornace:

adresa, telefon, web- máte li a e mail, forma kontaktu, po telefonické domluvě například, kdykoli, provozní dobu, máte-li ap. Jakým jazykem kromě češtiny hovoříte, nabízíte-li ubytování, apod. Pokud si z jakéhokoli důvodu nepřejete, aby Vás zákazníci navštěvovali v ateliéru, vyberte galerii, která Vás zastupuje- samozřejmě by s tím měl souhlasit galerista. Uveďte materiál a technologii, kterou používáte. Velmi stručně definujte svoje zboží, nebo Vaši filozofii. Namalujte černou tužkou na bílý papír Vaši značku nebo značky, pokud jich používáte více, vyfoťte je a pošlete v mailu s ostatním.

To vše do čtrnácti dnů, ať můžeme v Kunštátu nad maketou kroutit hlavama a řešit, co všechno je špatně.

Poslední přání:

Byl jsem u Martina Hadravi na Klikově, přiložit pomocnou ruku při stavbě jeho pece. Měl tam dvě dámy, myslel jsem, že kurzistky a ukázalo se, že jsou to zkušené keramičky, a že by rády do průvodce. Jen nevěděly, jestli by prý prošly sítem a tak. Přidala se k nim i Lea, Martinova přítelkyně. To mě samozřejmě moc potěšilo. Takže pokud máte zájem, Vy ostatní, neostýchejte se a napište. Myslím, že z tohoto článečku, už poměrně jasně vyplívá, o co se jedná. Pokud víte o někom,o kom si myslíte, že by v průvodci neměl chybět, proberte to s ním a ozvěte se.

Účastníci si průvodce rozdělí rovným dílem a budou ho distribuovat do infocenter a osvícených galeríí ve svém okolí za jednotnou cenu, 30 nebo 50Kč? řekněte si.

Tím, že průvodce bude na prodej věřím, že se dostane do rukou skutečně jen těm, kteří o to mají vážný zájem. Navíc by nám to mohlo vydělat na další aktualizované vydání za tři, čtyři roky, třeba. Pro tuto chvíli je to snad vše, podnětné připomínky vítány. S pozdravem, Jurníček
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod