Přírodní vločky od Rélyéfu

Přírodní vločky od Rélyéfu

Je to až k nevíře, ale začínáme třetí sezonu na trhu. Čas letí jako splašený kůň. Neradi bychom z něj spadli a tak se stále učíme jak co nejlépe na něm jezdit.

Nejlepším zdrojem jsou nám postřehy a připomínky našich zákazníků a keramických nadšenců. Stejně tak i naše snaha a neustálé testy a opakování a „vybrušování“ je jedním z faktorů co nás prozatím drží v sedle.

Pokud sledujete naši nabídku pravidelně, včetně FB stránek a odkazů, měli jste možnost si porovnat první a poslední kousky. Většina dostála zanedbatelných změn, některé větších (razidla bez okrajů).

Největší změnou poslední doby jsou dekory sněhových vloček.

Nejen to, že k velkým, přibyly malé, drobné 15 mm kousky, ale především jsme se přiblížili přírodě. Ne, tak skvělí, že bychom dokázali zafixovat pravou ledovou vločku tak, aby šla obtisknout do hlíny, ale trošku přece jen….

Přírodní vločky se totiž skládají do sudých rozměrů. Takže naše pěticípá vločka se někomu sice může líbit, ale přírodní nebude. Pouze jako jakási anomálie. Ti z Vás, co ji mají, tak nejspíše vlastní potenciální sběratelský kousek, který se standardně dále vyrábět nebude. Naše sady jsou zase více sladěny s přírodou. Nejen použitým kompostovatelným bioplastem, ale i geometrií.

Nejedná se o dosažení dokonalosti, neb vyrovnání se přírodě, je (naštěstí) i pro skutečného umělce nedosažitelná meta. Naší snahou je vyrábět užitečné nástroje. Nástroje, které pomáhají zdokonalovat a především procvičovat jemnou motoriku. Nástroje, kterými se dá při vložení dostatečné autorské invence vytvořit konkrétní, ale i abstraktní dekor.

Dekory zasahují do mnohých odvětví, co se s lidskými znalostmi neustále prolíná. Pokud vás neosloví samotné písmo, jsou tu znaky zvěrokruhu a nebo stopy, které lze párovat s dekory – obrysy jejich nositelů. Nebo motivy z nichž lze poskládat obrazce, inspirované říší botaniky.

Tímto výčtem bych rád poděkoval všem, co se s námi podělili o radost z tvoření a přispěli nám radou či nějakým poznatkem. Pomohli jste tak nástroje Rélyéf poposunout zas o kousek dál.

http://www.artkeramika.cz/razidla-vlocky-relyef-15-mm

 Snažíme se opravdu vše vyzkoušet a přinášet tak dotažené technologie. Keramika je hra a pečení je radost.....

TAk Ať se to líbí..

Děkujeme… Rélyéf.cz

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

macek@artkeramika.cz
14. 03. 2018 11:41:00

Sníh sice roztál...ale vločky jsou věčné :-)))

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod