Přidávejte přiměřeně

Když člověk touží po svém vlastním nateriálu k výrobě keramiky, není nic snazšího, než vzít lopatu a krumpáč a kbelík a vyrazit ven. Párkrát kopnout přesít ...rozplavit...posušit...zhomogenizovat ...vytočit ...a vypálit.
Pokud pak ovšem zatoužíte po dalším výrobku, nejspíš onen postup nebudete opakovat. Pravděpodobně nevlastníte dostatečné vybavení a ani tu obrovskou spoustu času, který je na takovouto pracovní terapii zapotřebí.
Také si nejspíš už nepamatujete a nebo vůbec netušíte, kolik tam bylo jílových a kolik pískových či jiných částic.
Profesionálové dnes totiž neváží suroviny jako Rabi Lewi z dob císaře Rudolfa..přiměřeně..přiměřeně, ale krapet přesněji.
Po navážení pak suroviny pomelou a dále zpracovávají. Díky kvalitnímu strojnímu vybavení mohou vše dělat ve větším množství a tak dosáhnou mnohem lepších ekonomických výsledků, než o jakých bychom si dovolili v domácích podmínkách jen snít.
Někteří výrobci, převážně ti větší, dokonce disponují laboratořemi, které umožňují dodržovat tak přesné složení, že garance kvality a především stálosti vlastností je na naše poměry až dokonalá.
Pro běžnou hrnčířskou tvorbu ovšem bohatě dostačuje i produkce našich výrobců, jako je ta v Doubravici u Pávků.
Hmoty jako dodává například Witgert se vyplatí tam, kde je potřeba přesného sladění materiálů a nebo dlouhodobé maximální stejnosti.
Fotografie jsou z Doubravické výrobny, jak se váží a plní bubny.
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod