Pozvánka na výstavu Keep in Touch

Vážená paní, vážený pane,

dovolte nám, abychom Vás srdečně pozvali na zahájení výstavy prací Mezinárodního studentského porcelánového sympozia v Dubí, které se uskuteční ve čtvrtek 22. září 2016 v 16:00 hodin v prostorách Domu porcelánu s modrou krví v Tovární ulici v Dubí. Výstava potrvá až do 31. října tohoto roku.

Více informací naleznete na stránkách Městského informačního centra Dubí a na Facebooku.

 

Ve čtvrtek 22. září v 16 hodin zahájíme v Domě porcelánu s modrou krví další výstavu porcelánového designu. Pod názvem Keep in Touch se skrývá výstavní projekt navazující na tradici Mezinárodních studentských porcelánových sympozií, které se již od roku 2010 odehrávají v Realizačním centru ateliéru Design keramiky FUD UJEP v Dubí. Organizátoři sympozia jeho letošní zaměření přibližují v následujících řádcích:
Prostředí užitého umění – designu – nám nabízí celou řadu směrů, kterými se lidská mysl a tvořivost ruku v ruce s technologiemi a průmyslem vydává. V určitém časovém odstupu je možné v proudu kreativity nalézat podobnosti, spojitosti či jiné spřízněné prvky. Ve snaze lépe porozumět současnému dění, jsme se formátem Keep in Touch zaměřili na hledání a mapování charakteristických znaků a přístupů v této oblasti. Letošní ročník 2016 jsme nazvali "Dnem vzhůru" a zaměřili se na téma příběhu výrobního procesu. Konkrétně na design produktů, jejichž finální podoba je důsledkem autentického tvůrčího výrobního procesu. Tendence zesíleného akcentu na originalitu výrobního procesu či jedinečnost a autenticitu produktu skrze výrobní postup, je patrná v posledních letech jak u etablovaných designérů, studií a umělců, tak i na půdě vysokých uměleckých škol. Čím nás tyto objekty okouzlují a jak si získávají naší důvěru a srdce? To je jedna z otázek, na kterou bude letošní ročník hledat odpovědi.

 

Zároveň Vás touto cestou prosíme o případnou propagaci akce ve Vašich novinách či internetových stránkách. V příloze najdete plakát k výstavě.

 

S přáním pěkného dne a s pozdravem

 

Mgr. Jana Zajoncová a Martina Vlková

MKZ – Městské informační centrum

Tovární 620/15a

417 01 Dubí

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod