Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Povídání v ČAJOVNĚ V SÍTI - Svět Korejské keramiky a korejského čaje

V roce 2008 a 2009 se nám podařilo zúčastnit festivalu čajové misky v Mungyeongu, v Jižní Koreji. Mungyeong je horská oblast v centrální části korejského poloostrova a již od středověku je známa produkcí keramiky. Ong-gi- hnědě glazovaná pórovina pro denní použití, seladon, kamenina stylu „Punch’ong“ či bílý porcelán – vše se zde během staletí vyrábělo.

Dnes se v Munyeongu tvoří ve více jak dvaceti dílnách a většina keramiků této oblasti navazuje na tyto tradice. Místní samospráva se aktivně snaží otevřít Mungyeong světu a tak v několika posledních letech zve keramiky ze zahraničí k účasti na festivalu, který se koná vždy v květnu a je zaměřen na čajovou keramiku a vše co je se světem čaje spojeno. V roce 2008 se tak festivalu účastnili keramici z šestnácti zemí, v roce 2009 již z čtyřiadvaceti. Na festivalu byl tak nejenom prostor seznámit se s Korejskými tradicemi, krajinou a lidmi, ale také možnost výměny zkušeností a přístupů ke keramice s umělci z celého světa.

Díky vstřícnosti hostitelů a osobním známostem keramika ze Spojených států Artura Parka jsme měli možnost navštívit muzeum seladonu v Gangjinu, vidět vytváření a výpal obřích nádob v tradičních dílnách Ong-gi či vyrobit si vlastní čaj, z čerstvě natrhaného listí v čajových zahradách Boseongu.

Pokud by jste měli zájem zúčastnit se povídání o našich zážitcích, zhlédnout cestovatelsko-keramické fotografie a seznámit se také s naším přístupem ke keramice - jste zváni. Nejbližší možností je setkání v Praze v ČAJOVNĚ V SÍTI v úterý 16.2.2010 od 19:00, vstupné dobrovolné vzhledem k omezenému počtu míst, doporučujeme osobní nebo emailovou rezervaci ecajovna@ecajovna.cz.

Trocha inspirace:

Korejská keramika On-ggi

Zde je několik fotografií, jako malá ochutnávka... :

Během festivalu byla dvakrát vypálena noborigama tradiční konstrukce... :
...z procházky k třetí bráně. Horským údolím Mungyeongu vedla ve středověku cesta mazi dvěmi největšími městy- Soulem a Pusanem. Brány na této stezce jsou dnes jedním z největších turistických lákadel tohoto regionu... :
...klášter Daeseungsa se chystá na oslavu Buddhova narození... :
...tradiční čajová miska pro šlehaný čaj Mal-Cha z Mungyeongu... :
...v muzeu seladonu jsme měli možnost sledovat celý proces výroby...:
...výhled z hrnčírny Ong-gi ve vesničce u Gangjinu. Původně v této vesnici bylo až sto těchto dílen. Dnes je hrnčíř, kterého jsme navštívili poslední...
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod