POLEVKOVÁ MÍSA

Model

Způsob výroby rotačni polévkové misy je stejný jako u konvice (modely těla, ucha a vika).

Hlavni forma

Způsob řešeni hlavni formy volime podle tvaru polévkové misy. U tvaru nekónického připominá konstrukce hlavni formy konstrukci konvice (obr. 182a).
Viko polévkové misy může být odléváno z dvoudilné formy. Úchytka se odlévá zvlášť a k viku se přilepuje (obr. 182b, c). Jinak lze viko odlit vcelku za pomoci třidilné formy podobně jako u konvice (obr. 164, 166).
a
Misu kónického tvaru, je-li to z technologických důvodů možné, vytvářime točenim. Tomu pochopitelně odpovidá i tvar formy, která se podobá formě na šálek. Stejným způsobem lze řešit i viko, kde se na výtoček přilepuje zvlášť odlitá úchytka (obr. 183)
. Osazeni na těle i viku polévkové misy v tomto připadě zajisti speciálně upravená odvalovaci šablona. Rozmnožovaci zařizeni Při výrobě rozmnožovaciho zařizeni na vicedilnou formu těla (obr. 182) postupujeme tak, jak je uvedeno v kapitole 2. 4. Zařizeni na ostatni části polévkové misy řešime také podle předchozich postupů.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod