Poklopová keramická pec na pálení dřevem či PB je na trhu

Před časem jsem se tu zmínil jak jsme připravili malou kompaktní pec, která by  měla být vhodnou pomůckou pro keramickou alternativní tvorbu.

http://www.artkeramika.cz/kompaktni-drevopec-na-vypal-keramiky-artkeramika-kittec

Nyní už se konečně tato koncepce dostala do nabídky renomovaného výrobce pecí  (a také našeho eshopu.)

Díky svým profesionálním zkušenostem a vybavení, vznikl koncept, na kterém se nadále pracuje. I přes to už je tu pec, kterou můžete k plné spokojenosti užít k hrátkám při výpalech otápěných dřevem.

Pec se chová velmi čitelně a přináší zajímavé výsledky. Díky kruhovému tvaru komory , ale především měsícovitému tvaru štendru, se dá dosáhnout zajímavého rozložení tepla i  vedení plamene.

Pec se skládá z několika částí. V případě zájmu se dají nacenit jednotlivé položky. Popřípadě zhotovit z levnějšího materiálu.

Například topeniště je zhotoveno z cihel K26, ty nejen dobře izolují, ale jsou i odolnější agresivním popelům.

teplota 1300 dosažena

DAlší části jsou podobné klasickým poklopovým plynovým pecím. Kruhová komora se skládá z mezikruží, opatřeného velkým kukrem.

Ten lze v případě pálení na PB použít i jako vstup pro hořák a dosáhnout tak cyklonového efektu. Jinak je to místo, kde je nejlépe měřitelná průměrná teplota v peci a tak se tam umísťují žároměrky.

žároměrky v keramické peci

Víko pece je standartně z cihel K25 naležato. Lze vyrobit i z K 26 a klidně i nastojato, ovšem taková vychytávka by trošku více zatížila Vaši kapsu. I takto standartně provedené víko ovšem dovoluje pálit do 1300°C velmi pohodově.

pálení dřevopece

Pec díky přesnému slicování a doizolování , včetně opláštění z nerezové oceli vypadá velmi pěkně. Tato profesionální práce se velmi příznivě projevuje na síle redukce . Samozřejmě že se tak i velmi dobře eliminují tepelné ztráty, jak se tomu často nedaří zabránit u svépomocných skládaček.

sen o peci

trojkombinace pec

logo pece

výkres pece

tech data pece

 Pec lze cca do 1000°C vypálit bez nádstavbového komínu. Komín lze snadno sejmout. Komín poskytuje dostatečný tah.

Do dna pece lze dodělat otvor a pálit zespod hořákem. Otvor lze použít i pro přivzdušnění a zrychlení výpalu. Pec lze vypálit hořákem i přes topeniště , jako klasickou zvratnou pec. (keramickou  Pec se zvratným vedením plamene ) To lze doplnit i hořákem skrze kukr a získat tak pec se zvratným prouděním plamene. Pro plynovou verzi pece není potřeba nádstavného komínu. Lze regulovat jako lkasickou poklopovou pec na PB.(Propan - Butan )

V případě zájmu nás neváhejte kontaktovat.

 

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Petr Toms
01. 12. 2015 22:26:01

Tak a odedneška jsou všechny řeči o nedostupnosti dřevovýpalu pouhou výmluvou. Gratuluji k úspěšnému uvedení konceptu do praxe.

Tomáš Macek
02. 12. 2015 19:57:00

díky. ono je na nás keramicích, jak pro nás budou výrobci vybavení pracovat, pokud budem všichni jen kopírovat, nic se dopředu neposune o oni budou mnohem raději vyrábět jen serie stejného zboží. Su zvědavej kolik se nakonec objeví zájemců. Jestli je to o vybavení a nebo o něčem jiným. Každopádně dám vědět jak budu pokračovat v testování.

ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod