Plošné předměty ze sádry

Plošné předměty Kopie plošných předmětů (plakety, reliéfy, mince apod.) můžeme pořidit následujicim způsobem. Model položime (přilepime) na rovnou hladkou podložku a v přiměřené vzdálenosti postavime kolem něj z plastické hmoty kónickou ohrádku. Do ohrádky nalijeme přislušnou elastickou umělou pryskyřici nebo Lukopren, po ztuhnuti odstranime hlinu a postavime dalši ohrádku, do které nalijeme sádrový plášť. Po ztvrdnuti sádry celek rozebereme, model vyjmeme a z požadovaného materiálu (nejčastěji sádry) odléváme kopie (obr. 188a).
Dalšim způsobem může být postupné nanášeni slabých vrstev Lukoprenu N 1522 na model i okolni podložku pomoci štětce. Na částečně navulkanizovanou vrstvu položime textilni výztuž z řidké tkaniny a štětcem zatupujeme. Poté naneseme dalši vrstvu Lukoprenu. Nakonec na lukoprénové vrstvy v přiměřené vzdálenosti od modelu postavime ohrádku a zalijeme sádru. Vznikne plášť, podle kterého ostrým nástrojem ořizneme přesahujici přebytek vyztuženého Lukoprenu (obr. 188b).
Pro stojici modely použijeme raději Lukopren N 1725 s omezenou stékavosti. Pro vyztuženi formy použijeme stejný postup jako u ležicich modelů.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod