Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Plošné předměty ze sádry

Plošné předměty Kopie plošných předmětů (plakety, reliéfy, mince apod.) můžeme pořidit následujicim způsobem. Model položime (přilepime) na rovnou hladkou podložku a v přiměřené vzdálenosti postavime kolem něj z plastické hmoty kónickou ohrádku. Do ohrádky nalijeme přislušnou elastickou umělou pryskyřici nebo Lukopren, po ztuhnuti odstranime hlinu a postavime dalši ohrádku, do které nalijeme sádrový plášť. Po ztvrdnuti sádry celek rozebereme, model vyjmeme a z požadovaného materiálu (nejčastěji sádry) odléváme kopie (obr. 188a).
Dalšim způsobem může být postupné nanášeni slabých vrstev Lukoprenu N 1522 na model i okolni podložku pomoci štětce. Na částečně navulkanizovanou vrstvu položime textilni výztuž z řidké tkaniny a štětcem zatupujeme. Poté naneseme dalši vrstvu Lukoprenu. Nakonec na lukoprénové vrstvy v přiměřené vzdálenosti od modelu postavime ohrádku a zalijeme sádru. Vznikne plášť, podle kterého ostrým nástrojem ořizneme přesahujici přebytek vyztuženého Lukoprenu (obr. 188b).
Pro stojici modely použijeme raději Lukopren N 1725 s omezenou stékavosti. Pro vyztuženi formy použijeme stejný postup jako u ležicich modelů.
V případě zájmu o více informací z tohoto oboru si můžete zakoupit knihu: Modelářství.... od autora, nebo se jen dotazovat na adrese: spis.jiri@volny.cz nebo na tel. :723 391 452
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod