Aktuality

12. 4. 2019

Rékyéf.cz opravuje ARTkeramiku

ZA pomoci Rélyéf.cz se snažíme vydolovat, restaurovat a uložit to...

10. 5. 2018

kittec

Od 1.5.2018 jsou nové ceny na pece kittec, nestíháme opravit ceny , tak pro kontrolu nás kontaktujte.

Bůh keramiky
ARTkeramika

Opravy keramických pecí svépomocně.

Častým dotazem při pořizování si nové pece do keramické dílny je otázka spirál. Jednak jejich kvalita, životnost, nebo jen náchylnost k údržbě.

Mnohdy řešíme se zákazníky už při výběru té nejvhodnější pece i takové detaily, jako je údržba a nutný servis. I přesto, že elektrická pec se většinou řeší jen sepnutím nějakého přednastaveného knoflíku, není nikdy na škodu zařízení rozumět a věnovat mu patřičnou péči. Takové vybavení pak lépe pracuje a většinou i déle vydrží. Minimálně začne co nejpozději zlobit.

I přesto, že většina pecí funguje na velmi podobném, až shodném principu, jsou v nich rozdíly. Největší rozdíly jsou v použitých materiálech, které mohou zapříčinit až diametrální rozdíly ve výsledcích. Někdy se jedná až o desítky%.

Právě u elektrických pecí dochází k častému zlobení u spirál. Jejich životnost ovlivňují především prostředí v peci a výška dosahované teploty podmíněná časem.

Prvním nešvarem je usazování látek na spirálách, což ještě zhoršuje jejich pevnost. S každým výpalem více křehnou. Dále mají sklon k lehání, což opět zhoršuje jejich výkon, ale i životnost. Často se tak spečou do bloku a vzniklý přechod mezi takovými bloky je pak oslabenější a namáhanější místo. Stará spirála se už nedokáže pohybovat jako jeden had, aje jako šňůra korálů. Rozdílné tlaky pak hůře udrží spirálu na požadovaném místě.

To vše ještě umocní starší vyzdívka s defekty. Uražené, či chybějící hrany jsou skoro neschopny udržet spirály v předepsaných pozicích.

Pak je potřeba čas od času vrátit spirály na místo mechanicky. Tady se dá ušetřit nemalé množství finančních prostředků. Zavolání technika a jeho příjezd byť jen kvůli hodině práce se prodraží hlavně na kilometráži. Pokud tedy nemáte výrobce či servisáka za souseda.

Jakožto prodejce pecí to doporučit v podstatě nemohu, neb jakýkoliv zásah do zařízení smí provést jen odborně proškolený pracovník. Na druhou stranu jako keramik si nedovedu představit volání servisáka 2x do roka nebo i častěji.

Každopádně pro ty odvážnější doporučuju si uvědomit, že kantal už po prvním výpalu ztrácí tvárnost a stává se křehkým. Pozor, lze tedy velmi snadno zlomit, bez použití hrubší síly!!! Pokud jej ovšem nahřejete do červena, až oranžova, lze jej snadno tvarovat.

Takže pokud Vás trápí vyteklé spirály, stačí vám plynový hořák, třebas ten co používáte na „RAKU“ keramiku a nebo i pouhý asfaltérský hořák. Nahřejte spirálu do červena a kleštičkami sepněte oka spirály k sobě a zpět do drážky. Je lepší v takto opraveném místě spirálu ještě dodatečně zafixovat. Oprava Vám zabere chvilku a prodlouží funkci pece.

Přeji šťastnou ruku při výběru veškerého vybavení. V našem e-shopu je ucelený sortiment předních dodavatelů. Pokud by jste chtěli něco dalšího, nebo speciálního, jsme schopni to pro vás nachystat.

http://www.artkeramika.cz/eshop/index.php?node=9

Další potřebné či přínosné informace k pecím a dalšímu vybavení naleznete v dalších článcích našeho webu:

http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-1036-vyber-spravne-vypalovaci-pece-na-keramiku.html
http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-814-vymena-spiral-v-poklopove-keramicke-peci.html
http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-336-keramicka-pec-z-papiru.html
http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-1532-posledni-levnejsi-keramicke-pece.html
http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-1330-proc-se-nemuzu-nikdy-ihned-rozhodnout-aneb-vyber-keramicke-pece.html
http://www.artkeramika.cz/eshop/clanek-1429-pat-a-mat-okoukli-keramicke-pece-helmuta-rohdeho.html

a nebo nás kontaktujte přímo.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod