Ohlédnutí Pavla Rajdla..keramik

Ve své domovské Galerii v zahradě vystavuje od 4. ledna (pod názvem Ohlédnutí) obrazy, kresby a keramiku kolínský výtvarník Pavel Rajdl. Přívlastek „domovská“ je tu zcela namístě proto, že autor sám v roce 1992 galerii založil a dodnes zde působí jako kurátor. Během dvacetileté existence si Galerie v zahradě získala pověst kvalitního výstavního prostoru, kam rádi přijmou pozvání i umělci z těch nejrenomovanějších (namátkou V. Franz, V. Hanuš, R. Wagner, V. Komárek).

Pavel Rajdl (ročník 1942) vystudoval výtvarný obor PF UK v Praze (profesoři L. Leitgeb, C. Bouda, M. Salcman, K. Lidický) a poté i scénografii a dějiny umění. Od počátků své výtvarné činnosti se zabývá malbou a kresbou, později přibyla keramika (keramická plastika, reliéf, realizace v architektuře). V poslední době rozšířil svou působnost i na fotografii. Práce ze všech jmenovaných oborů jsou prezentovány i na aktuální výstavě, kterou lze spatřit nejen v komorním podkrovním prostoru Galerie v zahradě, ale i v kolínském městském divadle.
Pavel Rajdl je však nejen tvůrcem, ale i organizátorem kolínského výtvarného dění. Je duší pravidelného bienále předních českých keramiků s názvem Keramické setkání i „otcem“ stálé expozice současné české keramiky v prostorách pod kolínskou synagogou.
Dvoudílná kolínská výstava potvrzuje Rajdlův trend posledních několika let - příklon od figurativních námětů k abstrakci. Mj. i tento nový přístup dokazuje, že autor neupadá do stereotypu, stále ho baví hra, pohyb „na hraně“, proces hledání a nacházení. O tom, že skutečně nachází, svědčí celkové vyznění výstavy: zralost, celistvost, zjevný vhled do podstaty tvorby. A snad i to, že ve svých artefaktech nabízí, kromě viděného, možná i něco navíc…
Pavel Rajdl - Ohlédnutí 2

obrazy/kresby/keramika

Galerie v zahradě, Sokolská 24, Kolín 2

4.1. - 17.2. 2012

otevřeno: pondělí - pátek, 10 - 18 hodin

Městské divadlo, Smetanova 557, Kolín 4

4.1. - 16.3. 2012

otevřeno: při každém představení, v pracovní dny od 8.30 - 15.30 hodin /mimo polední pauzu/

http://www.galerie-kolin.cz

http://www.divadlokolin.cz/cms/vystavy

http://www.pavelrajdl.cz/

Seznam vyobrazení (dle pořadí):

Křídlo, malba-akryl, 2011

Loď mrtvých, keramika, 2009

Můj úkryt, keramika, 2009

Dortíček, keramika, 2010

Konstrukce a Podzim, kresby, 2011
Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod