Nejvýhodnější keramická pec se živým plamenem

Není snadné si zvolit nejvhodnější pec bez dostatečných znalostí. Mnohokráte naši zákazníci chtějí nějakou přidanou hodnotu, která by jejich investici posunula až někam do říše snů. Ovšem pokud si nenechají poradit, tak dosti často dosáhnou spíše zklamání, než bezbřehé radosti.

Přesto se snažíme hledat cesty, abychom mnohá, alespoň z části realizovatelná přání mohli naplnit. Provádíme spousty testů a konzultací a hledáme kompromisy, které by ovšem nebyly na úkor radosti z tvorby a kvality vyráběného zboží.

Poslední dobou je velkým trendem pálení živým ohněm.

Pálení v redukčním prostředí.

A Pálení technikou „raku“.

Samozřejmě, že nejlepší je míti na každou technologii pec a vybavení, které je na danou činnost nejvhodnější. Ovšem takovou radost si každý nemůže a nebo nechce dopřát. Proto jsme se pokusili všem lidem přinést alternativní nabídku, která by mnohé problémy vyřešila.

Po konfrontaci problémů, tužeb a přání zákazníka jsme schopni ušít pec na „míru“ při minimálních nákladech. Tedy pořizovacích navýšeních.

Především v kategorii hobby a studiové keramiky, je taková pec vhodným řešením.

Prioritně je pec vymyšlena na pálení PB. Díky konstrukci která využívá obráceného plamene se dá pec velmi dobře a vyrovnaně vypálit na teploty do 1320°C. Velmi dobře snáší redukční atmosféru.

Pec lze velmi dobře užít i pro techniku pálení „raku“ keramiky. Netrpí nijak výrazně žádná součást pece v porovnání s profesionálními Raku pecemi. Hořák je sice o něco slabší, avšak na požadovaných cca 1050°C se v pohodě dostanete do 3 hod. ( Hořák lze dodat i silnější, 30KW) No a pokud by Vám nestačila možnost užití těchto dvou technologií, tak pro šikovnějšího paliče s malým doděláním lze pec využít i pro dřevopaličské hrátky.

Zatím jsme realizovali pouze menší pece, avšak tato koncepce může nabídnout pec až do cca 250l. Tam by už mohl být výpal v dřevopeci zajímavější. Ovšem vhodnější by bylo již krapet profesionálnější řešení, tedy pec stavěná přímo na výpal dřevem.

Zpět tedy k naší kruhové maličkosti. Pec o které tu píšu je malá, cca 60l a kruhového základu.

V samotném kruhu je už integrován komín. To přináší jednak jeho lepší prohřátí, ale i bezpečnost. Popálení je zabráněno jednak pecní izolací a jednak dosti teplým kovovým pláštěm pece, který je takovou prvotní kontrolkou při kontaktu s pecí.

Pokud se rozhodnete vytvářet experimenty, tak lze použít tělo pece ( po odejmutí dna), které postavíte na alternativní topeniště. I ta jsme schopni připravit a dodat, po dohodě se zákazníkem. Lze pálit jak tzv. „Lahvovou pec“ s čistě vertikálním průchodem plamene a využít tak celý kruhový prostor pece a nebo užít integrovaného komínku a pec provozovat se zvratným plamenem. Touto technologií lze dosáhnout požadovaných teplot kolem 1320°C snáze a vyrovnaněji.

Ovšem je potřeba mít na paměti, že takto malá pec se dosti těžko reguluje. Potřebuje dostatek zkušeností, neb reakce na topení vzhledem k malému prostoru jsou dosti rychlé. Je potřeba mít velmi jemné a suché dřevo.

Avšak pro nezdolnou touhu vyzkoušet si dřevovýpal s minimálním vynaložením investic je tato koncepce keramické pece ideální.

V neposlední řadě je potřeba připomenout, že při dodržování všech předpisů se jedná o velmi bezpečné zařízení, které lze provozovat i v bytech. Je to v podstatě spotřebič se shodnými nároky jako kuchyňská trouba a sporák na PB.(myšleno pálení na PB)

V případě Vašeho zájmu mne neváhejte kontaktovat a nebo se tu podělte o Vaše zkušenosti.

Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika.eu..............Restaurování starého webu........   .......Díky..... Rélyéf.cz

ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod