Aktuality

13. 10. 2017

anagama

Kdo by se chtěl přičinit při stavbě cca 7 m3  anagamy, tak má možnost o víkendu 14-15.10.2017 u Petra Schandla

6. 6. 2017

Zaměstnání keramikem

Zaměstnání keramikem

"Hledám místo sebe osobu na místo...

Bůh keramiky

Nejlevnější PB poklopová keramická pec

PB poklopová keramická pec macek

Na základě poptávky jsme připravili nejmenší plynovku na trhu. ( komerčně nabízenou a stavěnou renomovaným výrobcem pecí.) Univerzální pec, nejen na klasický výpal keramiky do 1320°C.

Pec lze použít i na RAKU keramiku. ( Samozřejmě nenahradí profi zdvihací RAKU pec. ) Pec je lehká a dá se snadno převézt i přenést.

Je bezpečná a lze provozovat ve všech typech dílen.

Je to pec která přináší možnost práce se živým plamenem s minimálním nárokem na prostor.. Poklopová plynová pec CBG 65/ macek v provedení na propan butan lze osadit i automatickou regulací s reg TC 66 a vyšším. Bližší technické informace můžeme prodiskutovat.

Jedná se asi o tu nejlepší volbu v poměru cena/užitek. Výroba zabere cca. 4-6 týdnů. Pece jsou nachystány, ale musí se zkompletovat. Dle dohody a požadavků zákazníka.

Pec v základu má vše nutné k běžnému výpalu. Za příplatek lze dodělat kukry, stavitelnou výšku hořáku či šíbr na uzavření pece a další vymoženosti. Pro připravenost skladem nás kontaktujte na e-mail, zjistíme stav a dáme co nejrychleji vědět.

Data pro srovnání s dalšími nejbližšími konkurenty:

Kittec CBG 65/ macek : 510x445x460…105 litrů hrubých

Rohde 80: 430x480x460…94 litrů hrubých

Kittec CBG 90 : 120 litrů hrubých

Pálení keramických výrobků za použití takovéto pece přináší mnoho.

Díky relativně malému objemu lze rychle pec naplnit. To přináší možnost častějších výpalů a rychlejších odpovědí na mnohé otázky týkající se rozvoje tvůrčí práce. S každým výpalem přichází další inspirace. Díky malému množství vsázky se i v případě nezdaru nejedná o zničenou dlouhodobou produkci.

Časté pálení především v zimních měsících může příznivě ovlivnit i tepelnou pohodu v dílně. Ušetříte tak nejen za vytápění.

Samotný výpal je vcelku ekonomický. To ovšem do značné míry může ovlivnit i zkušenost paliče. Každopádně po pár výpalech se dá s pecí velmi spřátelit.

Podařilo se mi po pár výpalech stejný objem vsázky vypálit skoro o třetinu levněji. Pec má i díky výbornému rozložení tepla velmi vyrovnané výsledky.

Pec nepálím jednou bombou, ale vždy dopaluji zbytek a pak Novou. Podle měření v průměru vypálím vsázku na 1300°C s výdržemi na jednu láhev. Stačí mi tedy vlastnit dvě láhve a nepotřebuji žádný další prostor na skladování otopu. Cena lahví se pohybuje různě, rozdíl jsem zaznamenal až ve výši 100kč. Takže těžko kalkulovat přesnou cenu výpalu. Ovšem dříví taky pořídíte porůznu. I to patří k práci keramika.

Osobně se mi práce s touto pecí líbí mnohem více než s předešlými PB pecemi.

Každopádně takové zařízení posouvá kvalitu v přístupu pálení keramiky. Je náročnější a vyžaduje tvůrčí přístup. Poskytuje za to ovšem širokou škálu možností výtvarného vyžití. Na rozdíl od výpalu v el. Peci máte nepřeberné pole možností, jak výpal ovlivnit, oživit a tvůrčí proces si prodloužit.

Myslím, že živý plamen je nedoceněný pomocník, který pomalu vchází ve známost. A čeká na svou chvíli slávy.

Pec je možno objednat tu:

http://www.artkeramika.cz/index.php?akce=show&shop_id=1097&node=3Artkeramika internetový obchod
Nový komentář
Zpracovávám...

Odesláním komentáře souhlasíte s pravidly diskuze.

Diskuse je zatím prázdná.
ARTkeramika Tomáš Macek Eshop
Artkeramika internetový obchod